امام جمعه قزوین در خطبه های نماز عید فطر از مسئولان خواست با تلاش مضاعف جهش تولید را حداکثری کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی در خطبه های نماز عید فطر که با رعایت فاصله گذاری و اصول بهداشتی در خیابان شهدا برگزار شد، گفت : ان شاءالله تلاش کنیم حال و هوای ذکر، دعا، مراقبت و اخلاق ماه مبارک رمضانی و روزه داری را پس از ماه مبارک رمضان نیز حفظ کنیم و خودمان را در تمام طول سال برای استفاده حداکثری از ماه مبارک رمضانِ سال آینده مهیا کنیم.
وی افزود : امام علی (ع) در یکی از خطبه های نماز عید فطر فرمودند آن هایی که اهل خوبی و احسان هستند، جایزه می گیرند و کسانی که اهل بطالت هستند، خسارت می بینند و این ایام فرصت بسیار خوبی برای احسان و خوبی بود و مردم ما پیرو سیره ائمه اطهار (ع) در حرکت های مواسات و احسان مشارکت حداکثری داشتند.
نماینده، ولی فقیه در استان قزوین به ادامه حدیث امیرالمؤمنین (ع) اشاره کرد و گفت : حضرت فرموده اند روز عید فطر شباهت بسیاری به روز رستاخیز دارد، اینکه از خانه هایتان بیرون می آیید و به سمت محل برگزاری نماز عید فطر می روید، به یاد آورید زمانی را که در روز رستاخیز از قبر ها بیرون می آیید.
حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود : امام علی (ع) توصیه می کنند وقتی برای برپایی نماز عید فطر آماده می شوید، فکر کنید در پیشگاه خدا حاضر شده اید و به این فکر کنید که عمر خود را کجا صرف کرده اید، جوانی خودتان را در چه مسیری گذرانده اید و مال خود را از کجا بدست آورده اید و در چه مسیری هزینه می کنید.
وی گفت : طبق کلام امیرالمؤمنین (ع) کمترین چیزی که در روز عید فطر نصیب روزه داران می شود، غفران گناهان گذشته به جز حق الناس است و پس از آن تأکید می کنند بروید برای آینده برنامه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری