تهران- ایرنا- رییس جمهوری با اشاره به صدمه دیدن برخی بنگاه های تولیدی و خدماتی از شیوع بیماری کرونا گفت: تسهیلات ارزان قیمت در اختیار بنگاه های تولیدی و خدماتی قرار می گیرد.

حسن روحانی، روز پنج شنبه در نشست کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا گفت: نیروهای مسلح، چهار هزار تخت برای بیماران احتمالی آماده کرده که تاکنون استفاده نشده است.
وی با بیان اینکه تمام تخت های بیمارستانی کشور برای مقابله با بیماری کرونا آماده شده است، افزود: از این تخت ها هم حدود ۱۳ هزار تخت تاکنون استفاده نشده و ما یک رقم و عدد بسیار بالایی از تخت های بیمارستانی و تخت های نقاهتگاهی استفاده نشده در اختیار داریم.
رییس جمهوری با تشکر از دست اندرکاران وزارت بهداشت و دیگر دستگاه های ذیربط تاکید کرد: برنامه ریزی بسیار خوبی در کشور انجام گرفته است و فکر نمی کنم هیچ کشوری شرایط ایران را داشته باشد که با وجود اینکه همه کشورهای دنیا در سخت ترین شرایط قرار دارند ما حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی در اختیار داریم.
روحانی به شرایط سخت و خسته کننده روزهای اول شیوع کرونا برای پزشکان و پرستاران اشاره و تصریح کرد: روزهای اولیه روند کار برای پزشکان و پرستاران بسیار خسته کننده بود اما با آماده کردن ۱۰ هزار پرستار جدید این مساله را هم حل کردیم و امروز شرایط به گونه ای است که پرستاران ما می توانند طبق معمول در بیمارستان ها فعالیت خود را ادامه دهند.
وی گفت: البته این به این معنا نیست که پزشکان و پرستاران ما کاری عادی انجام داده اند بلکه آنها از روز اول و امروز کارشان بسیار ارزشمند، فوق العاده، مجاهدانه و فداکارانه بوده و هست که از همه آنها تشکر می کنیم.
رییس جمهوری با اشاره به اعلام مقررات و محدودیت های جدید برای فاصله گذاری اجتماعی خاطرنشان کرد: مقررات سخت تری هم از امروز برای فاصله گذاری اجتماعی اجرا می شود که امیدواریم با اجرای این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار