معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت نام طرح ملی مسکن استان تهران در شهرهای جدید پرند و پردیس ۳۰ آذر آغاز می شود، همچنین و اگر متقاقضی زیاد باشد هشتگرد هم اضافه می شود.

به گزارش تجارت نیوز ، محمود محمودزاده، با اشاره به اینکه برای کلان شهرها، زمین برای اجرای طرح اقدام ملی در شهرهای جدید پیش بینی کرده ایم، گفت: زمان ثبت نام همه استان ها مشخص شده است و ۳۰ آذر زمان ثبت نام طرح ملی مسکن در استان تهران است.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد طرح های اقدام ملی مسکن به صورت مشارکتی است، گفت: تهرانسر مشارکتی است به این مفهوم که دولت و بخش خصوصی در این منطقه مسکن می سازند و برای اینکه بتوان در این طرح ها ثبت نام کرد باید ساخت و ساز صورت گیرد تا هم سهم دولت و هم قیمت تمام شده مشخص شود.
وی ادامه داد: در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام طرح های مشارکتی صورت نمی گیرد و در مراحل بعد ثبت نام این طرح ها آغاز می شود. این طرح ها به صورت اقساط ۵ ساله است و برای متقاضیان ارزش افزوده نیز به همراه دارد.
محمودزاده ادامه داد: برای کاهش قیمت تمام شده در طرح های مشارکتی سعی کردیم با ابزارهایی چون خرید یکپارچه مصالح ساختمانی و بازار تهاتر، قیمت ساخت را کاهش دهیم.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: فعلا ثبت نام طرح ملی مسکن در پرند و پردیس است و اگر متقاقضی زیاد باشد هشتگرد هم اضافه می شود.
وی درباره واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر، گفت: در شرایط فعلی در هیچ کدام از استان ها مسکن مهر فاقد متقاضی وجود ندارد. در تفاهم نامه هایی که با دستگاه هایی، چون وزارت دفاع، کمیته امداد و بهزیستی داشتیم این واحدها تحویل داده شد.
منبع: مهر

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار