به کمک رسانه ها نیازمندیم

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
به کمک رسانه ها نیازمندیم

وزیر بهداشت گفت: با توجه به تغییر عوامل خطرزا، نیازمند کمک رسانه ها هستیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت در نشست نوروزی که امروز در وزارتخانه برگزار شد، گفت: با وجود رسانه توسعه نیافتگی در کشور رخ نمی دهد، همواره معتقدم یکی از رسالت مدیران پاسخگویی به حق مردم است.نشانه های توسعه یافتگی، توسعه رسانه است تا با همدلی مسائل را پیش ببرند.
وی در ادامه گفت: ما دوران موفق و طلایی را در گذشته طی کرده ایم. همچنین در دستاوردهای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توانستیم در کشورهای همسایه جایگاه خوبی داشته باشیم. در سال های گذشته در حوزه کاهش شاخص آسیب های مربوط به زنان در میان ۲۳ کشور شرق مدیترانه توانستیم رتبه اول را کسب کنیم، در دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه پژوهشی، ارائه مقالات و ارائه راهکار برای ارائه خدمت دستاوردهای خوبی داریم.
وزیر بهداشت همچنین افزود: با توجه به تغییر عوامل خطرزا یقینا وارد دوره جدیدی در حوزه سلامت می شویم. من به عنوان وزیر بهداشت از شما خواهش می کنم ما را یاری کنید.
وی در ادامه اظهار کرد: در زمینه جامعه محور کردن فعالیت های وزارت بهداشت رسانه ها با مشارکت کردن برای حل معضلات اجتماعی می توانند نقش آفرینی کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در ابتدای انقلاب ۱۴ هزار و ۶۰۰ طبیب داشتیم که امسال این میزان ده برابر شده است. ۲۵ درصد داروها پیش از انقلاب در کشور تولید می شد اما در حال حاضر این میزان به ۹۷ درصد رسیده است.
نمکی بیان کرد: در اوایل سال ۵۸ ، حدود ۶۰۰ دانشجوی پزشکی داشتیم، اما امروزه در دانشگاه های دولتی حدود ۶ هزار و ۱۰۰ نفر دانشجوی پزشکی داریم که تمامی این موارد دستاوردهای ...

[ مشاهده متن کامل به کمک رسانه ها نیازمندیم ایلنا ]