آیت الله امامی کاشانی گفت: من همین الان هم که بررسی می کنم واقعا غیر از آقای خامنه ای گزینه دیگری نداشتیم؛ شبی که امام دعوت حق را لبیک گفته بودند فکر می کردیم که رهبری شورایی نتیجه نمی دهد؛ لطف خدا بود به این سمت رفتیم و آقای خامنه ای رهبر شدند.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ، مسئله انتخاب رهبری پس از امام خمینی(ره) در 14 خرداد 1368 یکی از نکات برجسته تاریخ انقلاب است. در این میان با گذشت سی ویکسال از آن انتخاب، روایت های نو و اسناد تصویری و مکتوب متعددی منتشر می شود.
حوادث سال های اخیر منجر به بازگویی خاطرات اجلاسیه 14 خرداد توسط اعضای وقت مجلس خبرگان رهبری شد. اما یکی از معدود افرادی که تا امروز روایتی از وی منتشر نشده است آیت الله محمد امامی کاشانی است. آیت الله امامی کاشانی از شاگردان قدیمی امام خمینی و روحانیون مبارز و فعال انقلابی علیه رژیم پهلوی با پیروزی انقلاب اسلامی در مناصب مختلفی از جمله عضویت در مجلس خبرگان قانون اساسی، ریاست دیوان عدالت اداری، عضویت در شورای نگهبان و امامت جمعه تهران به خدمت پرداخت.
یکی دیگر از مهم ترین مسئولیت های آیت الله امامی کاشانی عضویت ایشان در اولین دوره مجلس خبرگان رهبری است. او از شاهدان عینی اجلاسیه 14 خرداد 1368 محسوب می شود. آیت الله امامی کاشانی از جمله افرادی بود که در جلسه انتخاب آیت الله خامنه ای به رهبری سخنان مهمی ایراد کرد.
حالا پس از گذشت سی و یکسال از آن دوران آیت الله امامی کاشانی برای نخستین بار در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به بیان خاطرات خود از برگزیدن رهبری پس از امام خمینی می پردازد که مشروح آن در ادامه از نظر می گذرد.
ضمن تشکر از اینکه وقت تان را در اختیار ما قرار دادید، برای ورود به بحث اگر صلاح بدانید از موضوع آیت الله منتظری شروع کنیم... در سال 1364 خبرگان آقای منتظری را به عنوان قائم مقام رهبری انتخاب کردند. نظر اعضا درباره ایشان چه بود؟ خودتان چه نگاهی به ...

سرخط اخبار