چقدر احتمال دارد قالیباف کاندیدای مجلس شود؟/ او نیاید، جلیلی سرلیست اصولگرایان می شود

آفتاب نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳
نمایندگان قالیباف در شورای وحدت اصولگرایان حضور دارند و چهره های اصولگرا هم تاکید می کنند که او با جریان اصولگرایی به دنبال وحدت است، اما طیف نزدیک به او در تلاش است برنامه های خود را به صورت مستقل هم اجرایی کند تا اگر بار دیگر ورق برگشت و یاران اصولگرا به آنها پشت کردند، قافیه را نباخته باشند.

آفتاب نیوز :
کاندیدا شدن قالیباف در انتخابات مجلس اسفندماه ۹۸ قوت گرفته است. محسن پیرهادی، دبیرکل حزب پیشرفت و عدالت و از چهره های نزدیک به قالیباف، به تازگی در این باره گفته که اگر حضور قالیباف ضرورت پیدا کند، او از حوزه تهران کاندیدای انتخابات مجلس می شود.
سید محمدجواد شوشتری، مشاور قالیباف، نیز در این رابطه طی گفت وگویی با اعتمادآنلاین، با تاکید بر اینکه هنوز تصمیم قطعی درباره حضور قالیباف گرفته نشده، اما به گونه ای صحبت می کند که گویا قالیباف و نزدیکانش با جدیت در حال بررسی این موضوع هستند. او البته در این گفت وگو با اشاره به احتمال کاندیداتوری سعید جلیلی تلویحاً اشاره می کند که اگر قالیباف نیاید، با توجه به ضعیف بودن حضور مجدد علی لاریجانی در انتخابات مجلس، جلیلی سرلیست اصولگرایان خواهد شد و یک پای رقابت برای ریاست مجلس خواهد بود.
قالیباف باز هم به اصولگرایان تکیه خواهد کرد؟
 اما اینکه محمدباقر قالیباف، که تا به حال سه بار کاندیدای رقابت ریاست جمهوری شده و هر سه بار وقتی به عقب برگشته پشت خود را از حامیان و همفکران اصولگرای خود خالی دیده است، بار دیگر و در آزمونی دیگر به اصولگرایان تکیه می کند یا نه موضوعی است که گذشت زمان آن را مشخص می کند.
شاید از همین روی است که با وجود همه تاکیدهایی که چهره های مطرح تر و شاخص اصولگرایی دارند که قالیباف جدا از جریان اصولگرایی پای به گوی رقابت نمی گذارد، حزب سیاسی او راه و سلوک خود را در پیش گرفته است.
طرح ریزی «نواصولگرایی» و «مجلس نو»
چند روز بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و آن زمان که معلوم شد قالیباف نه به تمایل شخصی که با اجبار و تحکم همفکران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار