نیویورک- ایرنا- آخرین گزارش ها از ابتلای نزدیک به ۶۹ هزار نفر از شهروندان آمریکایی به کووید-۱۹ حکایت دارد و شمار جان باختگان آن هم از مرز یکهزار نفر گذشته است.

در تارنمای دانشگاه جان هاپکینز آمده است که تا شامگاه چهارشنبه، یکهزار و ۳۱ نفر در اثر ویروس جدید کرونا جان باخته اند، در حالی که تلاش دونالد ترامپ و مایک پمپئو بر این است که با راه اندازی جنگ رسانه ای، تاکید کنند که این بیماری را «ویروس ووهان» استفاده کنند.
شرایط در نیویورک به گونه ای است که شمار مبتلایان به کرونا از ۳۳ هزار نفر گذشته است و ۳۶۶ نفر کشته داشته است.
بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک اعلام کرد که ۲۰۰ نفر از زندانیان این شهر آزاد خواهند شد و این تعداد برای مجرمان غیرخشن افزایش خواهد یافت.
امکانات بیمارستانی در این شهر برای مواجهه با این حجم از بیمار، پاسخگو نیست و تجهیزات لازم برای کادر درمانی هم ندارند به گونه ای که در برخی از بیمارستان ها از کیسه زباله به عنوان لباس محافظ استفاده می شود و در همین روز هم یکی از پرسنل این بیمارستان به دلیل ابتلا به کرونا جان باخت.
تعداد بستری شدگان این شهر از روز یکشنبه تا کنون ۲ برابر شده است به گونه ای که از یک هزار و ۹۷۴ به سه هزار و ۸۰۵ نفر رسیده است. همچنین در کل ایالت نیویورک تعداد بستری شدگان در بخش مراقبت های ویژه (آی سی یو) ۸۲ درصد افزایش داشته است.
اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در نشست خبری خود مدعی شد «سخت است از اینکه به این خوبی کار می کنیم، خوشحال نباشیم. و کومو(فرماندار نیویورک) از اینکه چهار هزار دستگاه تنفسی از طرف دولت فدرال به نیویورک فرستاده شد، خوشحال است.»
اما کومو گفت که در فاصله کوتاهی این ایالت به ونتیلاتورهای بیشتری نیاز پیدا می کند و دولت باید بیش از اینها ارسال کند.
شهردار نیویورک هم در تشریح وضعیت این شهر گفت بگذارید درباره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار