ظریف: درباره روابط دوجانبه و همکاری های چندجانبه در منطقه با مقامات ارمنستان گفت وگو می کنم

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۳۱
وزیر امور خارجه در سومین مقصد سفرش به منطقه و در ایروان گفت که درباره روابط دوجانبه و همکاری های چندجانبه در منطقه با مقامات ارمنستان گفت وگو خواهد کرد و افزود: همکاری بین کشورهای منطقه می تواند صلح و ثبات درازمدت را به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مقصد سوم سفرش به منطقه وارد ایروان شد. وی در بدو ورود به پایتخت جمهوری ارمنستان درباره این سفر گفت: ارمنستان یک همسایه و دوست قدیمی برای جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس دستگاه دیپلماسی بیان کرد: در دو توقف قبلی من در باکو و مسکو درباره همکاری های چندجانبه به ویژه بعد از اجلاس سران ۱۱ ژانویه بین آقایان نیکل پاشینیان، الهام علی اف و ولادیمیر پوتین صحبت هایی کردم و زمینه برای همکاری بین کشورهای منطقه به خصوص در حوزه اقتصادی فراهم است و این همکاری ها می تواند صلح و ثبات درازمدت را به دنبال داشته باشد.
ظریف خاطرنشان کرد: در ملاقات ها در ایروان با آقای پاشینیان و همچنین وزیر خارجه قصد دارم هم درباره روابط دوجانبه ایران و ارمنستان و هم در خصو همکاری های چندجانبه در منطقه صحبت کنم.
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پیش از این نیز به جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه سفر و با مقامات این کشورها درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه به خصوص اوضاع قره باغ به گفت وگو پرداخته بود.
ظریف در دیدار با علی اف با استقبال از طرح پیشنهادی رئیس جمهور آذربایجان تحت عنوان ابتکار همکاری های منطقه ای ۶ جانبه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک و همکاری در همه زمینه هایی که به برقراری صلح، ثبات و آرامش در منطقه کمک کند را اعلام کرد. (اینجا بخوانید)
رئیس دستگاه دیپلماسی (+) همچنین روز سه شنبه در مسکو و در نشست خبری مشترک با لاوروف همتای روس خود عنوان کرد: لازم است به آقای پوتین و فدراسیون روسیه تبریک می گویم که توانستند بحران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار