"تحریر الشام" خواهان ایجاد جبهه های جدیدی علیه ارتش سوریه شد

مثلث آنلاین شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷
سرکرده هیئت تحریرالشام از گروه های مسلح در حلب خواست جبهه هایی را علیه ارتش سوریه بگشایند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مستقل رای الیوم، ابو محمد الجولانی، فرمانده کل هیئت تحریر الشام (النصره سابق) در ویدئویی از گروه های مسلح سوری در حلب خواست جبهه های نبرد جدیدی را علیه نیروهای ارتش سوریه ایجاد کنند.
الجولانی گفت: برخی گروه ها در سپر فرات و منطقه می توانند نگرانی هایی را برای ما ایجاد کرده و اقداماتی را به عنوان مثال علیه حلب آغاز کنند.
وی افزود: آنها محورهایی با ارتش سوریه دارند و پراکنده کردن دشمن و ایجاد بیش از یک محور در راستای منافع ماست.
گروه های همپیمان با آنکارا معروف به سپر فرات کنترل منطقه ای در حومه شمالی حلب از جرابلس در حومه شمال شرقی تا عفرین در حومه شمال غربی را در دست دارند.
ائتلاف سپر فرات شامل گروه هایی مانند جبهه شمالی و فیلق الشام و نیز گروه هایی می شود که با نیروهای ارتش سوریه مقابله می کردند.
اقدامات نظامی این ائتلاف در طول دو سال گذشته بر مبارزه با داعش و شبه نظامیان کرد با حمایت مستقیم نیروهای ترکیه متمرکز بوده است.
الجولانی در ادامه با طرح این ادعا که هدف نیروهای ارتش سوریه از اقدامات نظامی شان "کوچاندن" ساکنان این مناطق است، از آنها خواست به جای فرار از حملات ارتش، پناهگاه هایی را در مناطق خود ایجاد کنند.
او تاکید کرد: باید فرهنگ جدیدی در منطقه ایجاد شود، هر خانواده ای می تواند در منطقه خود حفاری کرده و در پناهگاه بماند، ما نیز باید در حفاری ها به مردم کمک کنیم.

سرخط اخبار