سقوط پهپاد پیشرفته امریکایی به دست انصارالله یمن

روزنامه ایران پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴۴

گروه جهان/ انصارالله یمن سه شنبه شب خبر از سرنگون کردن یک پهپاد امریکایی در جنوب صنعا داد تا بار دیگر اراده راسخ خود را برای مبارزه با متجاوزان به حقوق مردم این کشور نشان بدهد.
به گزارش الجزیره، این پهپاد که از نوع ام کیو 1 بود، در اختیار نیروهای ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان قرار داشته است. ارتش و کمیته های مردمی یمن طی دوره اخیرعملیات های موفقی علیه ائتلاف عربی انجام داده اند و با موشک بالستیک متجاوزان را هدف قرار می دهند.
سرنگونی این پهپاد ساعاتی پس از حمله به تأسیسات نفتی آرامکوی عربستان سعودی روی داد که خشم و واکنش صریح این کشور را به دنبال داشت. اما سخنگوی انصارالله یمن تأکید کرد که عملیات هدف قرار دادن شرکت آرامکوی عربستان آغاز مرحله جدیدی از هدف قرار دادن اقتصاد کشورهای متجاوز است. محمد عبدالسلام سخنگوی این جنبش در مصاحبه خود با شبکه الجزیره گفت: «هدف قرار دادن تأسیسات نفتی آرامکو در واکنش به محاصره و تجاوز به یمن صورت گرفته است.
ما اکنون اقتصاد گاو شیردهی را هدف قرار می دهیم که امریکا در حال دوشیدن آن است. ترامپ حامی جنگ است؛ آنها از عربستان پول می گیرند و همراه آن دست به تجاوز می زنند. اکنون مردم یمن به خاطر این جنگ با بدترین بحران انسانی مواجه شده اند. آنها همواره از ارتش و کمیته های مردمی می خواهند که به مرزهای عربستان بروند و تأسیسات عربستان را هدف قرار دهند.»
سخنگوی انصارالله یمن، عربستان را تهدید کرد که اگر از تجاوز دست برندارد، حملات بزرگتری در انتظار این کشور خواهد بود. او اعلام کرد: «نیروی پهپادی عملیات هجومی را انجام داد که از آغاز تجاوز ائتلاف عربی بزرگ ترین عملیات در عمق عربستان بود. این عملیات ...