انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در محکومیت حادثه تروریستی در افغانستان بیانیه ای تاکید کرد: ادیان از اهداف اصلی تروریست ها محسوب می شوند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در محکومیت حادثه تروریستی در افغانستان بیانیه ای تاکید کرد: ادیان از اهداف اصلی تروریست ها محسوب می شوند. در بیانیه این انجمن در محکومیت حادثه تروریستی در افغانستان آمده است: حمله تروریستی به نمازگزاران در روستای جودره استان ننگرهار افغانستان در نماز جمعه روز ۲۶ مهرماه ۱۳۹۸، ۹۸ انسان بیگناه را به خاک و خون کشید.
در ادامه این بیانیه آمده است: این حمله و دیگر حملات مشابه همچون حمله به مساجد افغانستان و پاکستان و مصر و مسجد کرایست چرچ در نیوزلند و کلیساهای مصر و پاکستان و سریلانکا و بورکینافاسو و کنیسه ها در امریکا و آلمان نشان می دهند که نه تنها ادیان منشا تروریسم نبوده، بلکه خود نیز از جمله اهداف اصلی تروریست ها محسوب می شوند و هرگونه ارتباط تروریسم با ادیان الهی را منتفی می نمایند.
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بیانیه خود می افزاید: اساسا جنایت با هیچ یک از مبانی ادیان الهی تناسب نداشته و مغایر با دستورات و آموزه های صریح ادیان آسمانی مبنی بر حرمت جان انسان ها و پرهیز از هر گونه آزار دیگران تحت هر شرایطی خواهد بود. سوءاستفاده از مقدسات و اختلافات قومی و مذهبی و ایجاد جنگ های بی پایان همگی در راستای اقتصادهای مبتنی بر فروش سلاح و کسب منفعت از رقابت تسلیحاتی بوده و خاستگاه اصلی تمامی تنش ها در جهان است.
این بیانیه می افزاید: وظیفه رهبران و نخبگان ادیان، روشنگری و جلوگیری از فریب جامعه در سوءاستفاده از مقدسات و نیز آگاهی بخشی نسبت به این ریشه های اصلی شرارت و ناامنی در جهان است. انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، ضمن محکومیت این اقدام تروریستی و ابراز همدردی با ...

سرخط اخبار