دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت اربعین امام حسین (ع) در سخنانی به آخرین تحولات منطقه و به خصوص تحولات داخلی لبنان پرداختند.

به گزارش مشرق،  سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان امروز (شنبه) در پایان راهپیمایی اربعین در شهر بعلبک در منطقه «مقام سیده خوله» به سخنرانی پرداخت و به مسائل منطقه ای و همچنین تحولات اخیر در لبنان اشاره کرد.
او در ابتدای سخنان خود گفت به ماجرای عبور کاروان اسرای کربلا از این منطقه اشاره کرده و گفت که در مکانی قرار گرفته ایم که کاروان حضرت زینب (س) از آن عبور کرده است.
او در خصوص راهپیمایی اربعین گفت که این مراسم هیچ مشابهی در جهان ندارد و از تمام نقاط جهان حتی از اروپا و آمریکا خود را به کربلا می رسانند و این راهپیمایی بار دیگر حسین (ع) را به جهانیان معرفی می کند و بسیاری سؤال می کنند که حسین کیست؟ این عشق و محبت چیست که با گذشت این مدت، هنور می تواند این تعداد انسان را به سوی خود جذب کند.
او در بخش دیگر سخنان خود به اتفاقات اخیر لبنان پرداخت و تأکید کرد که باید با مسئولیت پذیری در این خصوص سخن گفت.
دبیرکل حزب الله گفت: هنگامی که از مسئولیت همگانی در لبنان چه آنها که در قدرت هستند و چه خارج آن سخن می گوییم؛ یعنی همه باید در برابر این شرایط خطرناک و مهم که کشور با آن مواجه است، مسئولیت پذیر باشند و این بسیار آسان است که فردی از مسئولیت ها شانه خالی و بار آن را به دوش دیگران بیاندازد و از دولت و مسئولیت خود کنار بکشد و بخواهد استعفاء دهد.»
سید نصرالله گفت که برخی در دولت لبنان و گروههای سیاسی می خواهند از مسئولیت خود شانه خالی کرده و کنار بکشند و تبعات شرایط امروز را به دوش دیگران بیاندازند. او این اقدام را نشانه عدم وجود عرق ملی و ارزش های اخلاقی و انسانی در مواجه با سرنوشت مردم و کشور دانست.
او تأکید کرد که شرایط ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار