الیویه ژیرو هشتمین سال حضورش در تیم ملی فرانسه را می گذراند و توانسته پله به پله از یک نیروی کمکی به گزینه ترکیب، بازیکن اصلی، بازیکن اجتناب ناپذیر و مهره کلیدی تبدیل شود.

به گزارش مشرق ، در حالی که ژیرو در سال های اخیر تبدیل به یک مهره ی کلیدی در تیم ملی فرانسه شده، به تازگی دوباره حضورش در این تیم به سوژه بحث تبدیل شده و حتی مخالفت هایی در این باره دیده می شود. البته درون تیم هیچ کس اهمیت حضور او را انکار نمی کند و در این باره تردیدی وجود ندارد.
مهاجم فرانسه با 97 بازی ملی، 66 حضور در ترکیب اصلی و 39 گل آمار خوبی دارد و در این میان حضور در فینال یورو 2016 و قهرمانی جام جهانی 2018 را هم تجربه کرده است.
بیشتر بخوانید:
ژیرو ویژگی های متفاوت و ارزشمندی دارد. دشان هم در ماه های گذشته بارها تأکید کرده که «تیم ملی فرانسه با او مؤثرتر است تا بدون او»، «او بازیکن مهمی برای ماست» و «او اغلب گل می زند، برای همین است که او را انتخاب می کنم و به او اعتماد دارم.» تا زمانی که نتایج خوب و آرامش درون تیم پابرجا باشد، موضع دشان منطقی است و می توان گفت که ژیرو با مدل بازی دشان سازگار است.
دو گل ماه گذشته او (برد یک بر صفر مقابل ایسلند و تساوی یک بر یک مقابل ترکیه) چهار امتیاز ارزشمند برای فرانسه به ارمغان آورد. در پیروزی 2 بر یک پنجشنبه شب مقابل مولداوی هم او یک گل زد و یک گل ساخت.
مهاجم نیمکت نشین چلسی بدین ترتیب یادآوری کرد که در صعودهای فرانسه به تورنمنت های بزرگ و همچنین در مراحل پایانی این تورنمنت ها نقش مهمی داشته. از جمله می توان به گل دقایق پایانی او مقابل اسپانیا (تساوی یک بر یک) در مقدماتی جام جهانی 2014 و گل اول مقابل رومانی در بازی افتتاحیه یورو 2016 (برد 2 بر یک) اشاره کرد. او در ساختن گل یا ارسال پاس آخر هم تبحرش را نشان داده. پاس با سر به گریزمان مقابل ایرلند در یک هشتم نهایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار