معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از مراکز رشد و شتابدهی دانشگاهی در بیرجند، اقتصاد مبتنی بر تفکر دانش بنیان را معقول ترین و به صرفه ترین مسیر برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و موانع پیش روی تولید در کشور خواند. در این بازدید مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند افتتاح شد.

به گزارش سیتنا، افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند از جمله برنامه های اصلی در سفر یک روزه سورنا ستاری به خراسان جنوبی بود. این مرکز پذیرای 15 شرکت دانش بنیان و استارتاپ در فاز نخست می شود. در ادامه سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مراکز رشد و نوآوری دانشگاه های بیرجند، آزاد اسلامی، علوم پزشکی و صنعتی بیرجند بازدید کرد.
مراکز رشد دانشگاهی در خراسان جنوبی در در زمینه های مختلفی همچون محیط زیست، سلامت، رباتیک، الکترونیک، کالای فرهنگی، گردشگری، مدیریت پسماند فعالیت دارند و پذیرای استارتاپ های بومی استان هستند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه سفر همچنین از مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و گروه های مستقر در آن نیز بازدید کرد.
مرکز رشد دانشگاه آزاد بیرجند با هدف کمک به اقتصاد استان در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع در سال ۹۷ راه اندازی شد و در حال حاضر هشت واحد فناور فعال در این مرکز مستقر است. بارورسازی ابرها، زیست فناور، نانو افزودنی های بتن، بیومکانیک و محصولات استراتژیک از زمینه های فعالیتی واحدهای حاضر در این مرکز است.
مرکز رشد و شرکت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مقصد دیگر ستاری و هیات همراه برای بازدید بود و رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی توضیحات لازم را درخصوص فعالیت های علمی و تحقیقاتی این دانشگاه ارائه کردند.
مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند سال ۹۲ راه اندازی شد و در حال حاضر شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه های تهیه کیت های تشخیصی، تعیین جنسیت جنین، قرص زعفران و آنتی آلرژی و آنتی اکسیدان در این مرکز مستقر است.
بازدید از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری، افتتاح صندوق پژوهش و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری