دولت؛ بزرگ ترین «کاسب تحریم»/ کشتیرانی کرایه حمل کانتینر را 40 برابر کرده است

جهان نیوز چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۶
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه دولت بزرگ ترین «کاسب تحریم» است، گفت: کشتیرانی ایران در شرایط تحریم، کرایه حمل کانتینر را 40 برابر کرده است.

به گزارش جهان نیوز ، حمید علوی عصر امروز در جلسه رفع موانع تولید و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی استان سمنان که در سالن اجتماعات سازمان «صمت» سمنان برگزار شد، به مشکلاتی که بنگاه های تولیدی با آن درگیر هستند، اشاره و با تأکید بر ضرورت احصای این مشکلات اظهار کرد: ابتدا باید بررسی شود مشکلاتی که متوجه واحدهای تولیدی شده، ناشی از تحریم است یا سیاست های دولت؟
وی گفت: به عنوان کسی که سال های زیادی در حوزه تولید فعالیت داشته ام، 90 درصد مشکلات این بخش را ناشی از سیاست های غلط و غیرکارشناسی دولت می دانم که مانع رشد صنایع شده است.
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی استان سمنان با اشاره به سر دادن شعار «کاسبان تحریم»، بیان کرد: دولت بزرگ ترین کاسب تحریم است؛ کشتیرانی ایران در شرایط تحریم، کرایه حمل کانتینر را 40 برابر می کند و کانتینری که با 20 دلار به کره جنوبی می رفت، امروز با چندین برابر این عدد رفت و آمد دارد.
علوی با بیان اینکه افراد فعال در حوزه تصمیم گیری دغدغه ای نسبت به رفع مشکلات تولید ندارند، ادامه داد: ما هر روز دعا می خوانیم؛ اما اقدامی عملی برای رفع مشکلات انجام نمی دهیم. آژیر وضع قرمز را می شنویم، اما به جای رفتن به پناهگاه، به پشت بام می رویم.
وی با بیان اینکه 90 درصد از بدنه دولت باور ندارد در شرایط بحرانی و جنگ اقتصادی هستیم، ادامه داد: بخش اعظمی از مشکلات ما در این حوزه، عدم واگذاری اختیارات به استان هاست.
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه باید به جد دنبال تفویض اختیار دولت به استان ها باشیم و مخل اختیار استان ها نشویم، ادامه ...

سرخط اخبار