سخنگوی وزارت بهداشت از آغاز اعمال محدودیت های کرونایی در ۴۳ شهرستان کشور خبر داد و بیان کرد فعالیت مشاغل گروه های ۲،۳ و ۴ به مدت یک هفته ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت بیماری در استان لرستان گفت: پس از گذر از خیز جدی بیماری در تیرماه سال جاری از اواخر شهریورماه نمودار موارد ابتلا و بستری در این استان مجددا روند افزایشی داشته و شیب صعودی موارد ابتلا و بستری به شکل نگران کننده ای در حال امتداد است. هم اکنون شهرستان «چگنی» در این استان در وضعیت خطر متوسط بیماری و شهرستان های بروجرد و رومشکان در وضعیت هشدار و مابقی ۸ شهرستان استان در وضعیت بیماری قرار دارند که در این بین شهرستان های الگودرز، پلدختر، درود و کوهدشت در لیست ۴۳ شهرستان بحرانی کشور هستند.
وی درباره میزان استفاده از ماسک توسط مردم این استان اظهار کرد: استفاده از ماسک در مراکز و اماکن عمومی ۷۵ درصد و در وسایل نقلیه عمومی درون و برون شهری ۶۵ درصد گزارش شده است.
لاری درخصوص میزان رعایت پروتکل های بهداشتی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و سازمان های دولتی استان و کمترین میزان رعایت در پاساژها و آرامستان ها گزارش شده است.
وی افزود: در هفته گذشته بروز موارد مثبت بستری در استان لرستان حدود ۴۳ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزارنفر جمعیت گزارش شده است که نرخ بروز در این شاخص با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد همچنین بروز موارد مرگ ناشی ازابتلا به کرونا در استان ۳۰ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت است که میران بروز در این شاخص نیز بالاتر از میانگین کشوری است. در حال حاضر ۳۸۱ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان لرستان بستری هستند که ۸۸ نفر از آنان به دلیل شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت های ویژه حضور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار