فدراسیون جهانی بسکتبال: ایران تیمی پرنواسان در تابستان امسال

ایرنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
تهران- ایرنا- فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به وضعیت تیم های حاضر در جام جهانی اشاره کرد و تیم ملی ایران را پرنوسان دانست.

در گزارش فدراسیون جهانی بسکتبال که به قلم یک خبرنگار بدون مرز کروات نوشته شده، تیم ها طبق قدرت و شرایطشان رده بندی شده اند که تیم ملی ایران از نظر این نویسنده بیست و سومین تیم قدرتمند جهان در بین ۳۲ تیم است.
این خبرنگار اهل کرواسی در رده بندی خود چین، فیلیپین و ژاپن را بالاتر از ایران قرار داده و معتقد است این تیم ها به ترتیب رده های ۱۵، ۱۹ و ۲۲ را دارند.
از نظر «ایگور کورکویچ» آمریکا، صربستان، یونان، اسپانیا، فرانسه، استرالیا، آرژانتین، نیجریه، لیتوانی و ترکیه ۱۰ قدرت اول هستند.
این نویسنده درباره بسکتبال ایران نوشته است: تیم ملی بسکتبال ایران تابستانی پر نوسان را پشت سر گذاشته است. پورتوریکو، تونس و اسپانیا منتظر هستند تا ببینند با کدام سبک از بسکتبال ایران در گوانگژو روبه رو می شوند. با ایرانی که توانست در مسکو برابر روسیه ۹۱ بر ۸۴ به برتری رسید، برابر مجارستان پیروز شد و ۹۰ امتیاز کسب کرد یا تیمی که برابر یونان با ۳۰ امتیاز اختلاف باخت.
نظر این نویسنده درباره تونس همانند صحبت هایش درباره ایران است. این روزنامه نگار کروات تونس را نیز تیمی پرنوسان توصیف کرده و گفته که حریفانش منتظر هستند تا ببینند با کدام تونس بازی خواهند کرد.
از نظر کوکویچ که در سایت فدراسیون جهانی مطلبش را منتشر کرده پورتوریکو تیمی آماده است که در همین تابستان به مقام نایب قهرمانی رقابت های پان امریکن هم رسیده است. او نوشته که پورتوریکو اگر اعتماد به نفس کامل داشته باشد می تواند بالاتر از ایران و تونس و پایین تر از اسپانیا به مرحله دوم جام جهانی صعود کند.
پیش بینی این نویسنده درباره اسپانیا نیز طبق گفته خودش مشخص است. او نوشته که نمی توان از مرحله ...

سرخط اخبار