دبیر شورای نگهبان گفت: همه باید به وظایف شرعی، اخلاقی و بهداشتی خود در شرایط کرونایی عمل کنیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان ، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه این شورا با اشاره به ماه پر خیر و برکت ذی الحجه، ایام مباهله پیامبر (ص) و در پیش بودن ماه محرم گفت: ان شاء الله به برکت این ایام نورانی مشکلات از جامعه اسلامی ما و جهان اسلام رخت ببندد.
آیت الله جنتی با اشاره به حادثه انفجار بیروت اظهار داشت: مساله انفجار در لبنان به معنای واقعی کلمه یک فاجعه دردناک بود و خسارت های مادی و معنوی زیادی بر جا گذاشته که امیدوارم همه کشور های اسلامی در بازسازی و جبران خسارت های این کشور مقاوم کمک کنند.
وی تاکید کرد: اگرچه درباره علت این حادثه گمانه زنی هایی مطرح شده، اما مسائل مهم دیگری در این خصوص مطرح است که باید به دقت بررسی و نتیجه آن اعلام شود.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به حرکت های مومنانه مردم کشورمان در ایام کرونا توصیه کرد که دولت و به خصوص مردم در حد توان و وسع خود به مردم حادثه دیده لبنان نیز کمک کنند.
وی در ادامه سخنان خود از پاسخ دقیق و مهم آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق درباره عزاداری محرم در شرایط کرونا تشکر کرد و گفت: ایشان به درستی و به موقع شرایط برگزاری عزاداری سرو و سالار شهیدان در ایام کرونا را تببین کردند که بسیار راهگشا خواهد بود.
آیت الله جنتی با تاکید بر اینکه همه باید به وظایف شرعی، اخلاقی و بهداشتی خود نسبت به شرایط کرونایی عمل کنیم، تصریح کرد: دولت و دستگاه های مختلف، نظارت داشته باشند تا عده ای از افراد مساله دار که به دنبال برگزاری مراسم محرم به روش پیش از کرونا هستند، هدایت شوند و در مسیر درست قرار بگیرند تا عزاداری امام حسین (ع) با رعایت کامل مسائل بهداشتی برگزار شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار