چرا در بخشی از نسل جوان دین گریزی وجود دارد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
چرا در بخشی از نسل جوان دین گریزی وجود دارد
تهران (پانا) - رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که اگر امروز چالش شکاف ارزش ها در بخشی از نسل جوان دین گریزی وجود دارد، ناشی از ارائه ندادن تصویری صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی است. محسن هاشمی در ابتدای صد و سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت فرزند ارشد اباعبدالله الحسین(ع)، حضرت علی اکبر و گرامیداشت روز جوان گفت: با وجود ابعاد برجسته و ویژگی های منحصر بفرد شخصیت علی اکبر سلام الله علیه، در رسانه ها و تریبون های مذهبی، تصویری که از ایشان ارائه می شود، ناقص و محدود به چند ساعت واپسین حیات علی اکبر در روز عاشورا است و به حدود سه دهه حیات درخشان این شخصیت برجسته تاریخ اسلام کمتر پرداخته می شود. وی ادامه داد: علی اکبر نه تنها در شجاعت و دلاوری بلکه در همه صفات انسانی سرآمد روزگار بوده است و وی نماد عقلانیت، مدارا و و فتوت و جوانمردی در صدر اسلام بوده است به نحوی که معاویه به عنوان حاکم وقت جهان اسلام، وی را شایسته ترین افراد برای جانشینی پیامبر می داند. رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: رحمت علی اکبر بیش از غضب او و تدبیرش پیش ا ...

تهران (پانا) - رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که اگر امروز چالش شکاف ارزش ها در بخشی از نسل جوان و دین گریزی وجود دارد، ناشی از ارائه ندادن تصویری صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی است.
محسن هاشمی در ابتدای صد و سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت فرزند ارشد اباعبدالله الحسین(ع)، حضرت علی اکبر و گرامیداشت روز جوان گفت: با وجود ابعاد برجسته و ویژگی های منحصر بفرد شخصیت علی اکبر سلام الله علیه، در رسانه ها و تریبون های مذهبی، تصویری که از ایشان ارائه می شود، ناقص و محدود به چند ساعت واپسین حیات علی اکبر در روز عاشورا است و به حدود سه دهه حیات درخشان این شخصیت برجسته تاریخ اسلام کمتر پرداخته می شود.
وی ادامه داد: علی اکبر نه تنها در شجاعت و دلاوری بلکه در همه صفات انسانی سرآمد روزگار بوده است و وی نماد عقلانیت، مدارا و و فتوت و جوانمردی در صدر اسلام بوده است به نحوی که معاویه به عنوان حاکم وقت جهان اسلام، وی را شایسته ترین افراد برای جانشینی پیامبر می داند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: رحمت علی اکبر بیش از غضب او و تدبیرش پیش از شمشیرش عمل می کرد، سخاوتش ورای شجاعت و عقلانیتش حاکم بر جسارتش بود و از آن رو اباعبدالله الحسین(ع)، وی را شبیه ترین خلق به رسول خدا تشبیه کرد؛ پیامبری که نماد رحمت الهی و عشق به انسان ها بود نه سمبل خشونت.
هاشمی گفت: در روز عاشورا، نخستین فرد از بنی هاشم و تنها شهیدی که امام حسین(ع) او را از جنگ وشهادت منع نکرد و بدون گفت وگو به او رخصت داد، علی اکبر سلام الله علیها بود با آنکه عزیزترین و والا مقام ترین شهید کربلا نزد امام(ع) و خداوند بود.
...

[ مشاهده متن کامل چرا در بخشی از نسل جوان دین گریزی وجود دارد پانا ]