سرطان پایان زندگی نیست/ عامل هولناک یک سوم سرطان ها را بشناسید

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۷:۲
سرطان یکی از بیماری های شایع دنیاست که در سال های اخیر روش های درمانی نوینی برای آن کشف شده است.

به گزارش خبرنگار سرطان، یک بیماری نام آشنا در تمام جهان است که همواره شنیدن نامش در انسان، ترس و وحشت ایجاد می کند و در ذهن برخی از افراد، درد بی درمانی است که در انتها به مرگ منتهی می شود. سرطان، بعد از کنترل بیماری های عفونی، جایگاه ویژه ای از جهت نیاز به پژوهش و تحقیقات به خود اختصاص داده و سالهاست مورد توجه متخصصان و محققان است.
سرطان به خودی خود یک بیماری نیست بلکه به خانواده بزرگی از بیماری ها اطلاق می شود که شامل رشد غیر طبیعی سلول هاست.سلول های سرطانی این قابلیت را دارند که در سایر نقاط بدن گسترش یافته و به بافت ها حمله کنند. این تجمع بیش از حد سلول ها باعث ایجاد توده های بافتی می شود که به آن تومور می گویند. تومور ها به دو گروه خوش خیم و بدخیم تقسیم می شوند.
نشانه های تومور های خوش خیم و بدخیم
تومور های خوش خیم؛ تهدید کننده حیات نیستند، معمولأ قابل درمان بوده و به ندرت عود می کنند. سلول های آن ها به بافت های اطراف هجوم نبرده و به نقاط دیگر بدن گسترش نمی یابند و درمان نتیجه بخشی دارند.
اما تومور ها بدخیم؛ تهدید کننده زندگی بوده و پس از درمان احتمال عود بالایی دارند. سلول های این تومورها علاوه بر حمله به بافت های اطراف، از راه خون و سیستم لنفاوی به قسمت های دیگر بدن گسترش می یابند.
هر چیزی ممکن است علت تبدیل سلول های طبیعی بدن به سلول های غیرطبیعی و در نتیجه بروز سرطان باشد. برخی از دلایل سرطان ممکن است ناشناخته باقی بمانند، اما علل شناخته شده ای مانند عوامل محیطی یا سبک زندگی، وجود دارد که منجر به سرطان می شوند.
به گفته متخصصان سرطان اعضای مختلف بدن را درگیر می کند و تاکنون بیش از ۲۰۰ نوع سرطان شناسایی شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار