مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در دو دهه گذشته سوء تغذیه به میزان چشمگیری در کشور کاهش یافته، گفت: دیگر همچون سالیان قبل مشکل سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال به شکل کم وزنی و کوتاه قدی مشکل عمده ما نیست و در دو دهه گذشته کوتاه قدی تغذیه ای از ۲۰ درصد به ۴.۸ درصد و کم وزنی از ۱۷ درصد به ۴.۳ درصد رسیده است.
به گزارش «تابناک»، دکتر زهرا عبداللهی در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان شعار امسال روز جهانی غذا، گفت: شعار امسال تعیین شده از سوی سازمان فائو " رفتار ما آینده مارا می سازد، رژیم غذایی و تغذیه سالم برای دنیایی بدون گرسنگی" است. هدف از اختصاص دادن روزی به موضوع غذا حساس سازی مسئولین کشورها برای کسب حمایت بیشتر در زمینه بهبود و امنیت غذا در کشورها و نیز افزایش آگاهی مردم نسبت به تغذیه سالم است که می تواند در توسعه کشورها موثر باشد.
گرسنگیِ ۸۰۰ میلیون و اضافه خواریِ ۲ میلیارد تن در دنیا
وی در ادامه با اشاره به آمار ارائه شده از سوی سازمان فائو در خصوص تعداد گرسنگان در جهان، تصریح کرد: ۸۰۰ میلیون نفر در جهان از گرسنگی رنج می برند که این رقم معادل ۱۱ درصد جمعیت جهان است. در عین حال نیز حدود دو میلیارد نفر در جهان به دلیل بیش خواری دارای اضافه وزن و چاقی هستند. نکته قابل توجه آن است که همانگونه که گرسنگی را سوء تغذیه می دانیم، چاقی و اضافه وزن نیز نوعی از سوء تغذیه به حساب می آیند.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اینکه کشورهای جهان باید برای پیشگیری از سوء تغذیه متحد شوند، اظهار کرد: در کشور خودمان معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی برای تحقق این هدف اقدام به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار