معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در مقابله با ویروس کرونا بهره گیری از تجارب دوران دفاع مقدس با بکارگیری ابزار های جنگ نوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه، با اشاره به اینکه سپاه در کنار سایر عزیزانی که برای مقابله با ویروس کرونا، فعالیت می کنند، حضور دارد، اظهار داشت: برای این موضوع، ظرفیت های جنگ نوین ما وارد عرضه شده است؛ زیرا ما تنها کشوری هستیم که بزرگترین تجربه را در مبارزه با عوامل شیمیایی و میکروبی داریم.
وی ادامه داد:، چون در دوران دفاع مقدس حملات شیمیایی و میکروبی که به کشور ما شد به هیچ جای دنیا نشده بود، هیچ کشوری تجربه ای را که در مقابله با سلاح های شیمیایی در دوران دفاع مقدس داریم، ندارد.
سردار پورجمشیدیان اضافه کرد: با توجه به وجود تهدیدات ناشی از استفاده از سلاح های شیمیایی، نیروی زمینی سپاه یگانی به نام «۲۴ بعثت» دارد که یگان راهبردی مبارزه با عوامل شیمیایی و میکروبی است و می تواند در مقابله با جنگ های شیمیایی و میکروبی در خدمت قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به اینکه ترس از ویروس کرونا حتماً باید باشد تا مردم از خود مراقبت کنند، تصریح کرد: ظرفیت های بسیار بالایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد؛ به عنوان مثال هم اکنون هزاران تخت برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا چه در بخش بهداشت و درمان کشور و چه در حوزه نیرو های مسلح و خصوصاً مجموعه سپاه وجود دارد که هنوز استفاده نشده است؛ لذا ملت ما از این جهت اصلاً نگران نباشند.
جانشین قرارگاه زیستی نیروی زمینی سپاه در خصوص احتمال وجود جنگ میکروبی در انتشار ویروس کرونا هم گفت: اگر ما یک درصد هم احتمال بدهیم که این یک «حمله بیولوژیک» باشد، باید خودمان را برای مقابله با آن آماده کنیم؛ بر این اساس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار