سال تحصیلی در دوره های مختلف تحصیلی چه زمانی پایان می یابد؟

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴
معاون آموزشی و برنامه ریزی و مقررات دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش، زمان پایان سال تحصیلی و اتمام فعالیت مدارس را اعلام کرد.

- اخبار اجتماعی -
حسین صادقی، معاون آموزشی و برنامه ریزی و مقررات دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره زمان پایان سال تحصیلی در دوره های مختلف تحصیلی اظهار کرد: آیین نامه اجرایی مدارس به ما اجازه نمی دهد که پایه های تحصیلی مختلف را از هم جدا کنیم و برنامه درسی ملی با صراحت عنوان می کند که پایان خردادماه پایان دوره آموزش است. 
وی افزود: با توجه به اینکه در خردادماه امتحانات دانش آموزان برگزار می شود و در عمل فصل امتحانات است، پایان اردیبهشت، زمان اتمام دوره آموزش در مدارس اعلام شده است البته در دوره ابتدایی آزمون کتبی وجود ندارد و ارزشیابی دانش آموزان توصیفی است که در طول سال انجام می شود بنابراین در پایان اردیبهشت سال تحصیلی تمام می شود.
صادقی گفت: در دوره متوسطه اول و دوم با توجه به اینکه خرداد ماه فصل برگزاری امتحانات است در پایان پایان خرداد، فعالیت مدارس به اتمام می رسد.
به گزارش تسنیم، فعالیت مدارس در مناطق سیلزده نیز تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.
پیشتر، آموزش وپرورش از پایان زودهنگام سال تحصیلی در مناطق سیلزده استان خوزستان خبر داده بود اما با تأکید رئیس جمهور مقرر شد در مناطقی از خوزستان که امکان تشکیل کلاس درس فراهم نیست حتی با تشکیل چادر در مناطق استقرار هموطنان سیل زده، کلاس های درس برگزار شود.
اعزام معلمان و مشاوران تحصیلی برای جبران عقب افتادگی درسی دانش آموزان پلدختر
تصمیم گیری درباره سهمیه کنکور مناطق سیل زده در هفته آینده/ جدی تر شدن اعلام پایان سال تحصیلی در برخی مناطق خوزستان و لرستان
احتمال اعلام پایان زودهنگام سال تحصیلی در برخی مناطق سیل زده