امضای توافق نامه بین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ۱۲ دستگاه اجرائی

پارسینه چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۱
وزیر کشور گفت: در صورت اجرایی شدن سامانه ها، یقیناً در امر پیشگیری و بازدارندگی از قاچاق کالا و ارز و همچنین هدایت مؤثر و نظارت قانون مند بر روند فعالیت های اقتصادی تجاری و مالی، کنترل های خیلی خوبی خواهیم داشت.

در چهارمین جلسه اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با موضوع سامانه ها که با حضور وزیر کشور و نماینده ویژه رئیس جمهوری در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، توافق نامه هایی بین ستاد و ۱۲ دستگاه اجرائی در خصوص زمان بندی تحقق کامل سامانه های مربوط به هر دستگاه به امضا رسید.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در این جلسه با مرور روند پیگیری های ستاد در این عرصه، و یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور در این عرصه، از تلاش های دستگاه ها و پیشرفت قابل توجهی که در ماه های اخیر در این عرصه حاصل شده و همکاری همه دستگاه ها و تعامل خوب با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکر کرد و بر گزارش دهی مستمر دستگاه ها تا حصول نتیجه نهایی تأکید کرد.
وزیر کشور در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، چهارمین جلسه اصلی ستاد در خصوص سامانه ها است. می دانیم که مهم ترین محور قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در سال ۹۲ تصویب و ابلاغ شد، برای بازدارندگی و پیشگیری در امر قاچاق، بحث سامانه هاست و حدود ۱۲ دستگاه اجرایی می بایست این سامانه ها را عملیاتی می کردند.
وزیر کشور افزود: به رغم تلاش های این دستگاه ها و با وجود آن که بخشی از سامانه ها فعال شده است اما ارتباط سامانه ها با هم و سرویس دهی دستگاه های مختلف اجرایی به همدیگر، کماکان دچار اشکال بود و نهایی نشده است.
نماینده ویژه رئیس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: در جلسه امروز ستاد، با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف، یک توافق نامه را فی مابین امضا کردیم و در آن زمان بندی مراحل مختلف منتهی به نهایی شدن و تحقق ...

سرخط اخبار