شرایط ویژه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا، این سوال را مطرح می کند که آیا روند شمارش آرا و اعلام برنده هم تحت تاثیر این شرایط قرار خواهد گرفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سوالی که در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا با توجه به شرایط ویژه برگزاری آن مطرح می شود، این است که آیا شیوه متفاوت برگزاری انتخابات بر روند شمارش آرا و اعلام برنده هر ایالت و برنده نهایی تاثیرگذار است؟
در انتخابات امسال آمریکا به منظور جلوگیری از شیوع کرونا که در این کشور به بحرانی غیرقابل کنترل تبدیل شده، بخش بزرگی از آرا به صورت غیابی (اغلب پستی) و بسیار زودتر از روز انتخابات در سوم نوامبر (۱۳ آبان) ارائه می شود. در چنین شرایطی و با توجه به این که طبق آمار پروژه انتخابات آمریکا ، تاکنون بیش از ۳۵ میلیون آمریکا یی رای خود را داده اند و به گزارش روزنامه آمریکا یی «نیویورک تایمز»، تاکنون بیش از ۸۰.۵ میلیون برگه رای غیابی درخواست یا برای رای دهندگان در سراسر آمریکا ارسال شده، پیش پردازش آرا شامل تایید امضای آن ها، باز کردن پاکت ها و باز کردن برگه ها و غیره برای سرعت دادن به روند شمارش و بعد شمردن آرا و قرار دادن آن ها در جداول محاسباتی برای اعلام به موقع نتایج از اهمیت زیادی برخوردار است.
در انتخابات امسال، در برخی از ایالت ها پیش پردازش آرا از چند هفته قبل از روز انتخابات آغاز شده و برخی دیگر تنها در روز انتخابات اجازه آغاز این کار را دارند و مسلم است که در هر کجا این روند زودتر آغاز شود، برنده آن ایالت سریع تر مشخص خواهد شد. اما مسئله ای که اوضاع را کمی پیچیده تر می کند این است که برخی ایالت ها آرا را در روزهای بعد از روز انتخابات هم می پذیرند، البته به شرطی که قبل از روز انتخابات پست شده باشند.
در دو ایالت کلیدی فلوریدا و آریزونا اجازه آماده سازی آرا برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار