بعد از وام یک تا دو میلیونی که برای حدود چهار میلیون نفر از اصناف پیش بینی شده بود، بحث وام یک میلیونی برای ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر مطرح شده است که ظاهرا اختلاف هایی با یکدیگر دارند، اما هنوز سازوکار نهایی آن مشخص نیست.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا: حدود یک ماه اخیر و با افزایش شیوع ویروس کرونا و آسیب هایی که برای کسب و کار و درآمد خانوار ها به همراه داشت، دولت بسته حمایتی را پیش بینی کرد که بتواند برای خانوار های آسیب پذیر باشد؛ به طوری که در شرایط موجود در کنار کمک بلاعوض ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی که برای خانوار های فاقد درآمد پیش بینی و مرحله اول آن پرداخت شد، کمکی هم در قالب اعتبار از محل منابع بانکی در دستور کار قرار گرفت که تاکنون دو نوع پرداخت تسهیلات مطرح شده است.
این در حالی است که در مرحله اول تسهیلات یک تا دو میلیونی برای حدود چهار میلیون نفر اعلام شد که آن ها از بین گروه های شغلی و کسب و کار های کوچک که در جریان کرونا آسیب دیده بودند گزینش شدند. اما به تازگی همتی - رئیس کل بانک مرکزی - از تسهیلات جدیدی خبر داده که می تواند تمامی یارانه بگیران را که ۲۳ میلیون خانوار هستند، شامل شود.
گرچه جزئیاتی از تسهیلات جدید یک میلیون تومانی و نحوه پرداخت آن مشخص نیست، اما ظاهرا برای پرداخت این تسهیلات باید تاییدیه ای برای یارانه بگیران که امکان پرداخت قسط را دارند در سامانه ای که تعریف خواهد شد، وجود داشته باشد.
در این حالت با مشخص شدن وضعیت متقاضی مبلغ یک میلیون تومانی به حساب یارانه سرپرست خانوار واریز خواهد شد.
در مورد تسهیلاتی که برای ۲۳ میلیون خانوار در نظر گرفته شده، بعد از چهار ماه تنفس از پرداخت، کسر اقساط از یارانه و کمک معیشتی که هر ماه به حساب یارانه بگیر واریز می شود، آغاز خواهد شد که در مورد تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی اصناف نیز همین گونه است.
سود تسهیلات یک میلیون تومانی خانوار های یارانه بگیر ۱۲ درصد است که باید کامل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار