قرار است چه بر سر سپیدرود بیاید؟ افت قیمت به قیمت سقوط؟ تا یکی بیاید و مفت بخرد و بالا ببرد و گران تر بفروشد؟ آیا این صرفا یک توهم توطئه است، یا یک سناریوی ممکن؟ چه کسی پاسخگوست؟

علیرضا مویدی فر؛
مدیرعامل سپیدرود (بماند که مدیر عامل و سپیدرود چقدر مرتبطند) امروز گفت، که با بهترین گزینه اسپانسری یا خرید سپیدرود به توافق می رسیم. این جمله تاثیرگذار، چنان کرد که پس از مدتها، دوباره از سپیدرود بنویسم.
فقط اندکی تامل در این جمله، می تواند عمق استراتژیک گردانندگان سپیدرود را روشن کند. همان هایی که در یک سیستم چرخشی معیوب، در تمام سالیان اخیر، از سپیدرود رفتند و برگشتند و دستاوردشان افزودن گرهی بود بر گره های انباشته تیم. از فروش تا جذب اسپانسر، بازه ای است که دوستان برای سپیدرود تعیین کرده اند. و این یعنی هم می خواهند واگذار کنند و هم دلشان نمی آید تا رهایش سازند. این بی چشم انداز بودن مدیریت در سپیدرود، ریشه همه بلاتکلیفی هاست. یعنی نه اراده ای برای فروش هست و نه اراده ای برای اداره درست مجموعه. و این شل کن-سفت کن ها، بهترین بهانه است برای دوستان تا بمانند و ماموریت شان را تا هبوط تیم به قعر چاه فوتبال ایران به سرانجام برسانند.
زمانی شایع بود (شاید هنوز باشد)، که در برخی کارخانجات و شرکت ها، مدیران، آگاهانه در کار چرخاندن سازمان، اهمال و قصور می کردند تا مجموعه، ضرر بدهد و از ارزش و بها بیفتد، تا بتوانند با کمترین قیمت ممکن، آن را تصرف کنند. نمی دانم چه حسی است در من، که می گوید، برای سپیدرود و پتانسیل بزرگش، چنین خوابی دیده شده.
مگر نه اینکه فوتبال و باشگاه داری در ایران، کلا ضرر است و این را مولتی میلیاردری مثل زنوزی هم تلویحا تایید میکند؟ پس چگونه است که مدیرعامل سپیدرود، همچنان از یافتن خریدار برای این تیم سخن می گوید؟
آیا کسی حاضر است در این وانفسای اقتصادی، سرمایه اش را در کسب و کاری بریزد ...

سرخط اخبار