پلیس: به ربایندگان «باران» باج نداده ایم

برترینها پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱
فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: باران شیخی با سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشته و هر ۵ نفر آدم ربا در این پرونده دستگیر شده و در بند قانون هستند.

خبرگزاری ایسنا: فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: باران شیخی با سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشته و هر ۵ نفر آدم ربا در این پرونده دستگیر شده و در بند قانون هستند.
سردار کیومرث عزیزی در حاشیه بازگشت باران شیخی به اراک در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: پس از گذشت ۳۰ ساعت از مفقود شدن باران، پلیس استان مرکزی کارآگاه خبره خود را به استان سیستان و بلوچستان اعزام کرد. انسجام و همدلی برای جستجوی باران وجود داشت و پلیس سیستان و بلوچستان و اطلاعات نیز کمک ها و اقدامات لازم را انجام دادند را پلیس بتواند در جهت پیگیری اقدامات لازم را انجام دهد.
وی یکی از اقدامات در مسیر جستجوی باران را اقدامات اطلاعاتی و شگردهای خاص پلیسی دانست و افزود: همچنین یکی دیگر از روش های جستجوی باران از طریق ریش سفیدان و معتمدان محل بود که خانواده در جریان این موضوع بودند و گام های خوبی برداشته شد و توانستیم حلقه های اطراف آدم ربا را حذف کنیم؛ به این صورت که تا زمان رسیدن به آدم رباها ۴ نفر از همدستان دستگیر شده بودند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه خانواده باران مراودات خوبی از قبل با ربایندگان داشتند، همزمان رایزنی های خوبی انجام داده و اطلاعات خوبی به پلیس منتقل کردند.
عزیزی بیان کرد: مجموعه این اقدامات باعث شد بدون پرداخت کوچک ترین باج به آدم رباها هر ۵ نفر آدم رباها را دستگیر کنیم.
وی ادامه داد: توصیه بنده این است که خانواده ها از اطفال خود به خوبی مراقبت کرده و اگر با افرادی مراودات غیرقانونی دارند سعی بر حذف مراودات داشته باشند تا دچار چنین مشکلاتی نشوند.
عزیزی اضافه کرد: هرچند پروسه بازگشت باران ۲۴ روز به ...