گچساران - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه وبویراحمد گفت:یک فروند بالگرد ارتش برای کمک به امدادگران اطفای حریق در جنگل های گچساران امروز وارد شهر دوگنبدان شد.

وحید محمدی تبار روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بالگرد هم اکنون در حال هلی برن نیروهای امدادی به ارتفاعات محل آتش سوزی در شهرستان گچساران است.
مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: بالگرد شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز در عملیات هلی برن نیروهای امدادگر به ارتفاعات خنگ بنار مشارکت دارد.
وی عنوان کرد:در زمان حاضر ۲ فروند بالگرد دیگر نیز در مسیر گچساران برای کمک به امدادگران در پرواز است.
مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برنامه ریزی لازم برای تامین سوخت و حوضچه تامین آب نیز با مشارکت شرکت نفت گچساران ودستگاه های اجرایی متولی انجام شده است.
وی گفت: آتش در جنگل های گچساران که چهار روز پیش شعله ورشده بود پس از چندین بار مهار به دلیل وزش باد و صخره ای بودن منطقه دوباره شعله ور می شود.
به گفته فرماندار گچساران احتمال دارد برخی معارض محلی عامل آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این شهرستان باشند.
علی خوان پایه ضمن قدردانی از تلاش نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی برای تامین تجهیزات امداد هوایی اطفای حریق در سطح ملی افزود: تمام ظرفیت های گچساران برای مهار این آتش سوزی بکار گرفته شده است.
وی بیان کرد: اهالی روستاهای گچساران و دستگاه های اجرایی تلاش زیادی برای مهار این آتش سوزی کردند اما به دلیل شرایط سخت منطقه هنوز آتش مهار نشده است.
وی گفت:این آتش در جنگل ها و مراتع مناطق "خنگ بنار" و "کوه گوهر نارک" شعله ور شده است.
۳۵۰ هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق مختلف این شهرستان تابستان گذشته طعمه حریق شد.
۹۰ درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه های ملی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری