اعتراضات در پورتلند که به دلیل آتش سوزی های گسترده در ایالت اورگن چند روز متوقف شده بود از سر گرفته شد و معترضان بار دیگر در اعتراض به نژادپرستی پلیس آمریکا به خیابان ها آمدند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، بیش از سه ماه است که اعتراضات در آمریکا پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست آغاز شده و سیاست های سرکوبگرانه «دونالد ترامپ» برای متوقف کردن آن تا به حال نتیجه ای در بر نداشته است. پورتلند شهری در ایالت اورگن آمریکا یکی از کانون های اعترضات و درگیری ها در آمریکا بوده است .
از زمان آغاز تظاهرات ها در آمریکا پلیس به خشونت های بی اندازه ای برای مقابله با معترضان متوسل شده و از روش های مختلف برای سرکوب اعتراضات استفاده کرده است .
بسیاری از تحلیلگران گفته اند توسل نیروهای پلیس به این تاکتیک های خشن و بی رحم که در اکثر موارد در تظاهرات های مسالمت آمیز و بدون تحریک قبلی انجام شده اند یکی از عوامل تشدید اعتراض ها و دامن زدن به خشونت های بیشتر بوده است .
نهادهای رسمی آمریکا تا کنون هیچ گزارش جامع و منسجمی از آمارهای مربوط به شمار افراد کشته و زخمی شده در این تظاهرات ها ارائه نکرده اند.
همزمان با ادامه اعترضات، تیراندازی در پورتلند طی سه ماه گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. تنها روز پنج شنبه گذشته چهار مورد تیراندازی در این شهر گزارش شد که البته تلفاتی در پی نداشته است.
کسری حساب جاری آمریکا از 170 میلیارد دلار گذشت
آیا ترامپ می تواند وزنه دیوان عالی آمریکا را به نفع خود سنگین کند؟
قاضی ارشد دیوان عالی آمریکا پیش از انتخابات درگذشت
نگرانی اف بی آی از درگیری بین گروه های افراطی پیش از انتخابات آمریکا
اندیشکده روسی|بحران هویت آمریکایی در چالش اسطوره های سنگیِ نماد برده داری

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار