دریابان شمخانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی از باورهای دینی خود دست نمی کشد گفت: هیچ مشکلی نمی تواند مانع از برگزاری باشکوه تر و بهتر آئین اربعین شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «علی شمخانی» شامگاه (جمعه 26 مهر) در جلسه هماهنگی ستاد اربعین که در محل پایانه مرزی شلمچه برگزار شد اظهار کرد: سیگنال قوی اربعین آن است که جمهوری اسلامی تا زمانی که به عاشورا و حسین (ع) و کربلا پایبند است هیچ چیز نمی تواند آن را دچار دردسر کند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی از باورهای دینی خود دست نمی کشد افزود: جابجایی سه میلیون و 300 هزار زائر از شرقی ترین تا جنوبی ترین مرزهای کشور اقدامی بسیار سترگ و بزرگ است و خوشبختانه با وجود همه تحریم ها، اکنون توانسته ایم این اقدام وسیع را در ابعاد مختلف اعم از فرهنگی، لجستیکی، بهداشتی، جابجایی زائران و ... به انجام برسانیم.
وی با بیان اینکه لجستیک فرهنگی ایجاد شده در بحث اربعین، ما و انقلاب اسلامی مان را واکسینه می کند ادامه داد: جابجایی این حجم زائر از مرزهای کشور که نسبت به سال گذشته رشد زیادی را نشان می دهد، به مثابه یک رکورد تاریخی برای ایران است و به طور حتم این موفقیت تنها با تلاش آشکار و پنهان مردم و نهادهای دولتی اعم از نیروهای نظامی، انتظامی و سایر دستگاه ها که تمام قد در این عرصه مشارکت داشتند، حاصل شده است .
وی ثبت این رکورد را علامتی در زمینه انسجام داخلی و یک سیگنال قوی برای بدخواهان ایران دانست و اضافه کرد: این انسجام داخلی با ارسال سیگنالی قوی به بدخواهان این نظام می تواند الگوی امنیتی خوبی برای همگان باشد.
دریابان شمخانی تصریح کرد: مردم نشان دادند که نه تنها از باورهایشان دست بر نمی دارند بلکه آن را با سایر ملت ها از جمله عراق و دیگر مردمانی که از کشورهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار