دولت عراق سه روز عزای عمومی اعلام کرد

فارس نیوز چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹
دولت عراق به دنبال کشته شدن ده ها تظاهرات کننده و نیروی امنیتی در جریان اغتشاشات اخیر، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دولت عراق در پی کشته شدن ده ها نفر از معترضان و نیروهای امنیتی در جریان اغتشاشات اخیر این کشور، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.
به گزارش شبکه خبری السومریه، دفتر نخست وزیری عراق چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که «از فردا پنجشنبه در سراسر عراق، عزای عمومی است».
وزارت دفاع عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که وضعیت هشدار برای نیروهای ارتش عراق پایان یافته است و این نیروها باید به وضعیت عادی خود بازگردند.
نخست وزیر عراق هم گفته که وضعیت عراق به حالت عادی بازگشته و دولت نیز تصمیمات اولیه را برای پاسخگویی به مطالبات مشروع تظاهرات کنندگان اتخاذ کرده است.
مقام های دولتی عراق اعلام کردند که تعداد کشته ها در پی اغتشاشات اخیر در این کشور به ۱۰۴ نفر رسیده است. سخنگوی وزارت دفاع عراق در این نشست گفت: «در تحولات اخیر عراق 104 نفر کشته شده اند که از این میان، تعدادی هم نیروهای امنیتی هستند. البته تحقیقات در خصوص اینکه چه کسانی به معترضان حمله کردند ادامه دارد.»
تظاهرات در شهرهای جنوبی عراق از سوم مهر ماه آغاز شد. بخشی از این تظاهرات در اعتراض به وضعیت معیشتی بود و بخش دیگر، تحت هدایت ایادی خارجی. این تظاهرات تقریبا در بیشتر این شهرها، فروکش کرده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار