عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: زنان قهرمان ایران اسلامی ۶ هزار و ۴۲۸ شهیده را در طول دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند، پنج هزار و ۷۰۰ زن به مقام جانبازی رسیدند و همسران شهدا ۶۱ هزار و ۵۲ نفر هستند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی در مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به آیه ای از سوره تحریم اظهار داشت: آسیه همسر فرعون یکی از زنانی است که در این سوره معرفی شده است که ایشان به پیامبر خدا ایمان آورد.
وی افزود: زمانی که فرعون متوجه ایمان آسیه شد از ایشان خواست که از ایمان دست بردارد اما آسیه قبول نکرد و فرعون این بانوی پاکدامن را شکنجه کرد و به شهادت رساند.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: یکی دیگر از زنانی که در سوره تحریم به عنوان اسوه و الگو نام برده شده، حضرت مریم (س) است که این بانوی پاکدامن به پروردگار ایمان آورد.
عضو مجلس خبرگان رهبری: "صبر و استقامت" مهم ترین نیاز جبهه مقاومت است
عضو مجلس خبرگان رهبری: ایستادگی برابر رژیم صهیونیستی وظیفه جامعه اسلامی است
استاد حوزه علمیه با اشاره به ویژگی ها و خصوصیات حضرت مریم(س) عنوان کرد: این بانوی پاکدامن الگویی برای مردان و زنان مؤمن است که در برابر جاذبه های زندگی دنیوی مقاومت می کند.
مفسر قرآن کریم ادامه داد: زنان قهرمان ایران اسلامی 6 هزار و 428 شهیده را در طول دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند، پنج هزار و 700 زن به مقام جانبازی رسیدند و همسران شهدا 61 هزار و 52 نفر هستند.
حاج ابوالقاسم دولابی گفت: یکی از موضوعات مهم که در این آیات مورد توجه قرار گرفته است نقش بانوان در پیروزی های مقاومت و جایگاه آنها به عنوان اسوه و الگو در مقاومت بوده است، همسران جانبازان به عنوان اسوه استقامت و ایستادگی و در کنار جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار