راه مقابله با هک اینستاگرام

روزنامه ایران پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴۳

احتمالاً شما هم جزو میلیون ها کاربر اینستاگرام هستید؛ یک شبکه اجتماعی، عکس و ویدئومحور که روزانه کاربران عکس، ویدئو و استوری های بسیاری را در آن آپلود می کنند. اگرچه گفته می شود که اینستاگرام جزو شبکه های اجتماعی امن است اما امنیت هیچ وقت مطلق نیست و همیشه ممکن است در معرض هک شدن باشید. اما اگر هک شدید چه کار باید بکنید و در این شرایط چطور می شود اینستاگرام را مطلع کنید؟
به گزارش ایسنا، یکی از روش هایی که تا اندازه زیادی می تواند از هک شدن شما جلوگیری کند، فعال کردن قابلیت تأیید هویت دو مرحله ای است. نکته ای که باید بدانید این است که اگر حساب شما هک شود، هکرها حساب تان را به صورت دائمی حذف می کنند و احتمال پس گرفتن آن بسیار کم و گاهی غیرممکن است و هیچ راهی هم برای بازگرداندن آن یا دسترسی به پست ها و استوری هایتان ندارید؛ مگر اینکه از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید.
به گفته او اگر هکر بعد از هک کردن صفحه شما فقط پسوردتان را عوض کرده باشد، می توانید برای پس گرفتن آن اقدام کنید. پس از طریق آخرین نسخه اینستاگرام وارد صفحه لاگ این شوید، Forget Password را انتخاب کنید و گزینه Need More Help را بزنید. بعد برای ارسال پیام مبنی بر هک شدن حسابتان، باید مشخصات را وارد کنید.
مراحل وارد کردن مشخصات به شرح زیر است:
Email You Signed Up With: یعنی ایمیلی که با آن حساب را ثبت کردید
Contact Email: یعنی ایمیلی که برای مکاتبات با اینستاگرام به آن دسترسی دارید. حتماً مطمئن باشید که به این حساب دسترسی دارید چون اینستاگرام جواب درخواست شما را به این ایمیل می فرستد؛ نوع حسابتان را باید مشخص کنید یعنی یکی از این موارد:
Company Or Brand ...