رئیس پیشین پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از کشف 100 تن انواع مواد مخدر و انهدام 400 باند حرفه ای در تهران طی 6 سال اخیر خبر داد و گفت: در این مدت 374 هزار نفر نیز به دلیل مسائل مرتبط با مواد مخدر بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ، محمد بخشنده ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت با بیان اینکه در مدت 6 سالی که بنده رئیس پلیس مواد مخدر تهران بودم بیش از 100 تن انواع مواد مخدر کشف شده است، گفت: در مدت مذکور بیش از 400 باند حرفه ای که در حوزه خرید و فروش مواد مخدر فعال بودند شناسایی و متلاشی شد.
وی با اشاره به کشف 750 کیلوگرم مواد مخدر از یکی از قاچاقچیان در شهرری گفت: مأموران ما موفق شدند این قاچاقچی حرفه ای را شب گذشته در شهرری بازداشت و از مخفیگاهش علاوه بر مواد مخدر، ادوات دیگر نیز کشف کنند.
رئیس پیشین پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه در 6 سال اخیر 374 هزار نفر مرتبط با مواد مخدر بازداشت شدند، افزود: در 10 ماهه ابتدایی سال جاری نیز 69 هزار نفر در جرائم مرتبط با موادمخدر شناسایی و دستگیر شدند. در این مدت یک باند حرفه ای قاچاق مواد مخدر نیز در تهران شناسایی و متلاشی شد.
بخشنده خاطرنشان کرد: جمع آوری معتادان و خرده فروشان مواد مخدر از اتوبان های تهران نیز یکی از خواسته های مردم از ما بود که این موضوع با تشکیل گشت های ضربتی پیگیری شد و امروزه بسیاری از پاتوق معتادان و خرده فروشان در اطراف اتوبان ها پاکسازی شده است.
وی اظهار کرد: از نظر تجهیزات و خودروی پلیسی هیچ مشکلی نداریم و درحال حاضر در هر پایگاه 3 تا 4 خودرو مجهز مستقر هستند.

سرخط اخبار