پنجمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی برگزار می شود

ابنا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا دبیر مجمع عالی علوم انسانی اسلامی از برگزاری پنجمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی با تاکید بر موضوع علوم سیاسی اسلامی خبر داد.
«عطاء الله رفیعی آتانی» دبیر این مجمع با اشاره به برگزاری نشست علوم سیاسی اسلامی گفت: در راستای برگزاری نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی، پنجشنبه ۳۰ خرداد، پنجمین نشست با موضوع علوم سیاسی اسلامی برگزار می شود.
وی افزود: در این نشست، اساتید برجسته رشته علوم سیاسی حضور دارند. دبیری علمی جلسه به عهده حجت الاسلام نجف لک زایی است و اساتیدی همچون علیرضا صدرا، موسی نجفی، مهدی ابوطالبی، محسن رضوانی، سید محمدرضا مرندی، جلال درخشه، سید صادق حقیقت، سید ابراهیم برزگر و دیگر اساتید این حوزه حضور دارند.
وی با اشاره به نشست های برگزار شده قبلی گفت: چهار نشست با موضوعات ماهیت علم دینی، فلسفه اسلامی و علوم انسانی، اقتصاد اسلامی و روانشناسی اسلامی برگزار شدند و پنجمین نشست به موضوع علوم سیاسی اختصاص پیدا می کند.
رفیعی آتانی درباره جزییات برگزاری این نشست علمی یک روزه بیان کرد: این نشست روز پنج شنبه ۳۰ خردادماه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ به صورت پیوسته در شهر مشهد برگزار می شود. در این جلسه ۲۵ نفر از اساتید برجسته رشته علوم سیاسی اسلامی که در این حوزه دارای اثر هستند، حضور دارند.در این جلسه ۱۲ مقاله ارائه می شود و در هر ارائه ۲۰ دقیقه برای ارائه کننده و ۲۰ دقیقه برای پاسخگویی به حاضران فرصت داده می شود.
دبیر مجمع عالی علوم انسانی اسلامی ادامه داد: مقاله های ارائه شده در مجموعه مقالات کنگره علوم انسانی اسلامی و متن مکتوب نشست در نشریه صدرا منتشر می شود.تبادل آخرین دستاوردهای ...

سرخط اخبار