جزئیات طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، با توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و راهبرد کلان سند تحول بنیادین مبنی بر به رسمیت شناختن آموزش های دوره پیش دبستانی و موظف بودن دستگاه تعلیم و تربیت به تدوین اصول، برنامه ریزی و تعلیم و توانمندسازی نوآموزان دوره پیش دبستانی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و به منظور استمرار و تکمیل برنامه های آموزشی و پرورشی نوآموزان دوره پیش دبستانی و استفاده بهینه از فرصت شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) و مدرسه تلویزیونی ایران در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، از سوی وزارت آموزش وپرورش، دستورالعمل طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان به ادارات کل استان ابلاغ گردید.
بر اساس این گزارش هدف از ارسال این دستورالعمل، جذب و حضور حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی کشور، ایجاد وحدت رویه و توسعه عدالت آموزشی برای تمام نوآموزان به صورت رایگان و غیرحضوری و رشد همه جانبه اوان کودکی و یادگیری پیش نیازهای ورود به دبستان از طریق آموزش والدین و نوآموزان و با توجه به شرایط موجود ذکرشده است.
بر این اساس، آموزش پیش دبستانی در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت غیرحضوری بوده و فقط گروه هدف کودکان ۵ سال تمام را دربرمی گیرد. همچنین آغاز فعالیت های آموزشی و یادگیری پیش دبستانی مجازی هم زمان با هفته کودک (۱۹ مهرماه)، در سراسر کشور و از طریق شبکه آموزش، صداوسیمای استان ها و شبکه شاد است.
دستورالعمل را از اینجا دریافت نمایید.
به گزارش مهر پیش از این رضوان حکیم زاده در گفتگو با خبرنگار مهر از این ابلاغ و نحوه ثبت نام پیش دبستانی ها در این طرح خبر داده بود که با تیتر آموزش مجازی و رایگان نوآموزان پیش دبستانی ثبت نام نشده ابلاغ شد در خروجی خبرگزاری مهر منتشر شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار