مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

کاهش دما در اغلب استان ها/ ورود سامانه جدید بارشی

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۳۳
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در پی ورود سامانه جدید بارشی به کشور، دمای هوا در اغلب مناطق کشور حدود ۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، صادق ضیائیان گفت: بر اساس خروجی آخرین مدل های هواشناسی امروز (۲۸ دی) در برخی مناطق استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خوزستان، شمال فارس، بوشهر و دامنه های جنوبی البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده پیش بینی می شود.
وی با اشاره به اینکه فردا (۲۹ دی) در برخی مناطق شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی نیز بارش پراکنده خواهیم داشت، افزود: طی روز سه شنبه (۳۰ دی) با ورود سامانه بارشی از شمال غرب، دامنه بارش ها شمال غرب کشور را در بر خواهد گرفت.
به گفته ضیائیان، طی روز چهارشنبه (۱ بهمن) با گسترش این سامانه بارشی، دامنه فعالیت آن در شمال غرب، سواحل دریای خزر، غرب، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی خواهد بود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز پنجشنبه (۲ بهمن) فعالیت سامانه بارشی علاوه بر این مناطق در بخش هایی از مرکز و شمال شرق کشور نیز خواهد بود، گفت: طی روز جمعه (۳ بهمن) فعالیت این سامانه بارشی محدود به شمال شرق است و به تدریج از کشور خارج می شود. پیامد ورود این سامانه بارشی نیز رگبار برف و باران، کاهش محسوس دما، وزش باد شدید و در ارتفاعات کولاک برف است.
وی ادامه داد: از بعد ازظهر دوشنبه (۲۹ دی) نیز تا اواخر هفته به تناوب دریای خزر مواج خواهد بود و از فردا بعد از ظهر تا چهارشنبه (۱ بهمن) بخش های شرقی و مرکزی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲ و ۳ بهمن) خلیج فارس مواج و طوفانی پیش بینی می شود.
ضیائیان افزود: از بعد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.