ارتش سوریه به سه کیلومتری «خان شیخون» ادلب رسید

فارس نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
ارتش سوریه در جریان ادامه عملیات خود در غرب شهر راهبردی خان شیخون، موفق شد شهرک های«خربه مرشد» و «المنطار» را آزاد کند و خود را به سه کیلومتری خان شیخون برساند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ارتش سوریه بامداد امروز چهارشنبه در محور «الهبیط-خان شیخون» در استان ادلب در شمال غرب این کشور، به عملیات خود علیه گروههای تروریستی ادامه دادند.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که نیروهای سوری موفق شدند شهرک های«خربه مرشد» و «المنطار» و مزارع المنطار را در جریان شدیدترین عملیات طی هفته های گذشته، باز پس بگیرند.
منابع خبری شامگاه گذشته از تسلط ارتش سوریه بر ارتفاعات عاس خبر دادند و تأکید کردند که ارتش سوریه خود را به هفت کیلومتری شهر مهم و راهبردی خان شیخون رسانده است.
منابع خبری امروز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای سوری پس از تسلط بر عاس، خود را به سه کیلومتری ورودی غربی خان شیخون رسانده اند.
نقشه آرشیوی؛ اندازه بزرگتر،  اینجا
یک منبع در ارتش سوریه تأکید کرد که در جریان عملیات شبانه ارتش سوریه علیه مواضع تروریستها در محور الهبیط-خان شیخون، جنگنده های سوری و روس نیز به شدت مواضع آنان را بمباران کردند.
در جریان عملیاتهای هوایی و زمینی نیروهای سوری و روس، مواضع تروریستها منهدم و مسیرهای امدادرسانی آنان قطع شد و ارتش سوریه خود را به نزدیکی خان شیخون رساند.
همزمان با پیشروی ارتش سوریه، تروریستها در محور شهرک «القصابیه» در جنوب ادلب، به مواضع نیروهای سوری حمله کردند.
تروریستها با این حمله قصد داشتند، عملیات ارتش سوریه در محور خان شیخون را تحت الشعاع قرار دهند، که این حمله نیز ناکام ماند.
در حال حاضر ارتش سوریه در حال تأمین امنیت کامل منطقه ای است که بامداد امروز آزاد کرده است تا بتواند دامنه تسلط خود به سمت مزارع اطراف محور الهبیط-خان شیخون را گسترش دهد.
خان شیخون چه ...

سرخط اخبار