تروریست استرالیایی در دادگاه حاضر شد / احتمال افزایش قربانیان

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۵
تروریست استرالیایی در دادگاه حاضر شد / احتمال افزایش قربانیان
برنتون ترنت، ۲۸ ساله، صبح روز شنبه (۱۶ مارس) برای نخستین بار به دادگاه برده شد.

به گزارش پارسینه ، برنتون ترنت، مرد ۲۸ ساله استرالیایی به عنوان مظنون اصلی حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست چرچ برای نخستین بار به دادگاه برده و در حضور قاضی تفهیم اتهام شده است. در جریان این حمله که ظهر روز جمعه روی داد ۴۹ نمازگزار کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.
هویت یکی از قربانیان هم معلوم شده است. او داود نبی، پیرمرد ۷۱ ساله اهل افغانستان بوده که در دهه ۸۰ میلادی به نیوزیلند مهاجرت کرده بود.حمله دقیقا کمی بعد از نماز ظهر جمعه آغاز شد و آن طور که مهاجم اظهار کرده دو سالی به دنبال برنامه ریزی برای چنین حمله ای بوده هر چند تنها ظرف چند ماه گذشته این دو مسجد در شهر کرایست چرچ را به عنوان هدف خود انتخاب کرده است.
نخست وزیر نیوزیلند، جسیندا آردرن ساعتی قبل گفته بود که مهاجم پنج سلاح داشته و به طور قانونی مجوز حمل اسلحه داشته است. آردرن وعده داد که قوانین مالکیت اسلحه در کشورش را اصلاح کند.دو نفر دیگر هم به همراه برنتون ترنت بازداشت شده اند که هویت آن ها هنوز معلوم نشده، اما پلیس می گوید هیچ کدام از آن ها سابقه کیفری و قضایی نداشته اند.

برنتون ترنت قرار است برای بار دوم روز پنجم آوریل (۲۰ روز دیگر) به دادگاه برده شود. او بدون حق سپردن ضمانت در بازداشت باقی خواهد ماند.در همین حال، هویت یکی از قربانیان این حمله خونین علنی شده است؛ داود نبی. او پیرمردی ۷۱ ساله شهروند افغانستان است که در حدود ۴۰ سال پیش به نیوزیلند مهاجرت کرده بود.اسامی سایرر قربانیان اعلام نشده، اما هند، اندونزی و بنگلادش خبر داده اند که چند نفر از قربانیان شهروندان این کشور ها بوده اند.
در جریان این دو حمله ۴۸ نفر هم مجروح شدند که دو پسر بچه ۲ ساله ...

[ مشاهده متن کامل تروریست استرالیایی در دادگاه حاضر شد / احتمال افزایش قربانیان پارسینه ]

آخرین اخبار عمومی