توسعه استانداردسازی در استان یزد شتاب گیرد

ایرنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰
یزد – ایرنا - مدیرکل اداره استاندارد یزد گفت: در سال رونق تولید، باید توسعه استانداردسازی در استان دارالعلم و دارالعباده یزد شتاب گیرد.

محمد حسین ماجدی اردکانی روز چهارشنبه در جریان بازدید از مرکز پژوهش های خورشیدی استان اظهار داشت: در منطقه ای که ما یزدی ها زندگی می کنیم توانهای بالقوه و بالفعل خوبی وجود دارد و نخبگان استان می توانند دست در دست خادمین خود در اداره کل استاندارد ، از ظرفیت های پیش رو در جهت استانداردسازی و توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد بهره برداری کنند.
بر اساس اعلام اداه کل استاندارد یزد ، وی افزود: قانون جدید تقویت و توسعه نظام استاندارد مصوب سال ۱۳۹۶ ، افق های بزرگی برای استانداردسازی همه امور در کشور پیش پای ما قرار داده است.
دبیر کارگروه استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان یزد تصریح کرد: برای همکاری در خصوص تدوین استانداردهای ملی بخش انرژی و معماری همساز با اقلیم در استان ، ضروری است توسط مرکز پژوهش های خورشیدی یک شورای راهبری متشکل از صاحب نظران امر ایجاد تا برنامه ۱۰ ساله تدوین استانداردها تهیه و تقدیم سازمان ملی استاندارد شود.
ماجدی اردکانی تاکید کرد: برای استفاده همزمان از انرژیهای تجدید پذیر مانند انرژی زمین گرمایی و انرژی خورشیدی در استان ضرورت دارد برنامه عملیاتی برای فراهم کردن زیرساختها و توجیهات اقتصادی و فنی تدوین و توسط مقامات استان تصویب و حمایت شود.
مدیرکل اداره استاندارد یزد خطاب به مسئولین مرکز پژوهش های خورشیدی استان گفت: دو طرف دارای امکانات و ظرفیت های خوبی هستند که می توانیم در قالب تبادل تفاهم نامه نسبت به تدوین استانداردهای حوزه انرژی حتی به صورت پژوهش محور، بر انرژیهای خدادادی استان تاثیرگذار باشیم ضمن اینکه محور فکری ما آن دسته از استانداردهایی هستند که زمینه اجرایی آنها در استان و حتی استانهای ...

سرخط اخبار