نام یک اتومبیل بر فرزندان آمریکایی

مثلث آنلاین چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
مثلث آنلاین: بررسی ها نشان می دهند که بیش از 100 نوزاد آمریکایی در سال ۲۰۱۸، "تسلا" نام گرفته اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش ایسنا و به نقل از فیوچریسم ، والدین گاهی اوقات، نام های عجیبی برای فرزندان خود انتخاب می کنند که از نام افراد مشهور و یا نمادها برگرفته شده اند. علاقه به خودرو در آمریکا همیشه موجب شده تا والدین، نام خودروهای مورد علاقه خود را برای فرزندانشان انتخاب کنند اما بررسی جدید سازمان "تأمین اجتماعی آمریکا"(SSA) نشان می دهد که بسیاری از والدین در سال ۲۰۱۸، نام "تسلا" (Tesla) را برای فرزندان خود انتخاب کرده اند و 109 نوزاد در سال ۲۰۱۸، تسلا نامگذاری شده اند. از این تعداد نوزاد، 102 نفر دختر و هفت نفر پسر هستند.
تا پیش از سال ۲۰۰۳، نام تسلا فقط به نام خانوادگی "نیکولا تسلا" (Nikola Tesla)، مخترع صربستانی- آمریکایی اشاره داشت اما با پایه گذاری شرکت تسلا توسط " ایلان ماسک"(Elon Musk) و پیشرفت روزافزون آن، شهرت این نام افزایش یافت و اکنون به یکی از نام های مشهور در آمریکا تبدیل شده است.
گزارش ها حاکی از این هستند که هزاران نوزاد نیز نام هایی مانند "فورد"(Ford)، "بنتلی "(Bentley) و "آئودی"(Audi) را دارند. مشهورترین نام هایی که در سال 2018 براساس نام شرکت ها و خودروها انتخاب شده اند، به ترتیب فورد، "شوی" (Chevy) - برگرفته از نام شرکت خودروسازی "شورلت"(Chevrolet) - تسلا، "لکسوس "(Lexus)، آئودی و " داج " (Dodge) هستند.