توسعه کارخانه نئوپان خلخال در سال آینده با اشتغال 400 نفر

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۲
استاندار اردبیل گفت: کارخانه نئوپان خلخال بعد از سال ها رکود، سال آینده با ایجاد اشتغال برای ۴۰۰ نفر توسعه می یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبر بهنام جو عصر امروز در جریان بازدید از طرح های تولیدی شهرستان خلخال اظهار کرد: کارخانه نئوپان خلخال به بخش خصوصی واگذار شده و در حال حاضر با ۸۰ نفر اشتغال به صورت شبانه روزی د شیفت فعالیت می کند.
وی با بیان اینکه پول حاصل از فروش این کارخانه در شهرستان خلخال سرمایه گذاری می شود، افزود: ۲۰ میلیارد ریال از ۱۰۰ میلیارد ریال برای احیاء طرح های راکد در شهرک های صنعتی توسط بنیاد مستضعفان هزینه می شود.
استاندار اردبیل گفت: با هدفی که سرمایه گذار این پروژه دنبال می کند، با اخذ تسهیلات ۵۰۰ میلیارد ریالی و توسعه این کارخانه، میزان اشتغال حتی تا ۵۰۰ نفر قابل افزایش است.
بهنام جو حاشیه رودخانه قزل اوزن را برای درختکاری جهت تولید چوب کارخانه نئوپان مناسب ارزیابی کرد و بیان داشت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زمین های مستعد برای این کار را شناسایی کرده اند و باید در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه خدمات ارزنده ای در مناطق محروم استان اردبیل به ویژه در خلخال به مردم ارائه شده است، تصریح کرد: جهت پیشگیری از پدیده مهاجرت، باید بیش از پیش تلاش کنیم البته تا حدودی به این هدف بزرگ نزدیک شده ایم.
استاندار اردبیل افزود: شهرستان خلخال به شهر گل معروف شده و راه اندازی پرورش گل رز هلندی در این شهرستان روز به روز افزایش می یابد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این سفر یک روزه با حضور منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح هایی که با تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در شهرستان های کوثر و خلخال ایجاد شده است، بازدید شد.

سرخط اخبار