سمنان- ایرنا- معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: مشکلات واحد اتوبوس سازی شرکت عقاب افشان سمنان با همگرایی و هم افزایی بخش های مختلف و حمایت از تولید قابل حل است.

مهدی جمالی نژاد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از شرکت عقاب افشان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با امضای تفاهم نامه بین اتحادیه اتوبوس رانی کشور و شرکت عقاب افشان بخشی از مشکلات با حمایت از تولید رفع خواهد شد.
وی تاکید کرد که دیگر مشکلات این واحد تولیدی با پیگیری از دیگر بخش های مختلف رفع خواهد شد و او پیگیر رفع مشکلات خواهد بود.
معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها بیان کرد: ۱۹ هزار اتوبوس باید به ناوگان عمومی کشور اضافه شود چرا که ناوگان عمومی و به خصوص درون شهری باید بازسازی شود.
جمالی نژاد تصریح کرد: تحریم واحدهای اتوبوس سازی را در زمینه تولید دچار مشکل کرد و شرکت عقاب افشان از واحدهای فعال در زمینه تولید ناوگان عمومی است که با انعقاد تفاهم نامه تعدادی از تولیدات این واحد اتوبوس سازی خریداری می شود.
استاندار سمنان نیز گفت: چهار هزار میلیارد ریال برای توسعه و سرمایه در گردش شرکت تولیدی عقاب افشان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان تصویب شد و باید در کارگروه کشوری در این زمینه اقدام شود.
علیرضا آشناگر ابراز داشت: مشکل نقدینگی، تامین ارز و مسایل اداری گمرک و قضایی از جمله مشکلاتی است که مدیریت کارخانه را تحت تاثیر قرار داد و تصویب اعطای تسهیلات مشکل سرمایه در گردش این واحد را حل خواهد کرد.
وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده در زمینه مسایل اداری گمرک نیز گشایش شد و با مساعدت جمالی نژادمعاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و خرید ناوگان شهری موجب شد این مجموعه پویا باشد.
اشناگر اظهار داشت: در نشست ...

سرخط اخبار