تهران و آنکارا مکمل نیازها در بخش بهداشت و درمان

ایلنا چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۶

رئیس دفتر رئیس جمهور ایجاد کمیته سلامت در کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه را نشانه توجه دو کشور به ظرفیت های فراوان همکاری در عرصه بهداشت و درمان دانست.
به گزارش ایلنا، محمود واعظی که به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه، در آنکارا به سر می برد، عصر چهارشنبه در دیدار «فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه افزود: هر دو کشور در حوزه پزشکی، ساخت دارو و تجهیزات مربوطه از جمله سلول های بنیادین، درمان های سلولی، پیوند اعضاء، بیوتکنولوژی و بافت اعضا پیشرفت های بسیار خوبی دارند و می توانند مکمل نیازهای هم باشند.
رئیس دفتر رئیس جمهور زمینه های همکاری در عرصه بهداشت و درمان را بسیار متنوع و فراوان دانست و تأکید کرد: تشویق و حمایت بخش های خصوصی فعال دو کشور برای ارتباط در زمینه پزشکی می تواند عرصه گسترده ای جهت توسعه همکاری های تجاری باشد.
دکتر واعظی از میزبانی خوب دولت ترکیه در اجلاس سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه و همچنین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور قدردانی کرد و گفت: پیامی که در روزهای اخیر در سایه همکاری سه جانبه ما منتشر شد، پیام صلح و امنیت برای ملت های منطقه و پیامی که از نتایج خوب دیدار روسای جمهوری و کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی مخابره شد، صمیمیت عمیق دو کشور و همکاری در جهت منافع ملت های ایران و ترکیه است.
«فخر الدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه نیز در این دیدار با اشاره به اراده دو دولت برای تقویت همکاری ها، گفت: ترکیه آماده توسعه همه جانبه همکاری با ایران در زمینه بهداشت و درمان و از جمله تأمین بخشی از داروهای مورد نیاز از ایران است.
وی حجم تجارت دو کشور در عرصه پزشکی را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار