مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، به تحریف مصاحبه اش با خبر بیست و سی شبکه دوم سیما در برخی کانال های خبری واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، اکبر افتخاری با انتشار پستی در اینستاگرام شخصی خود نوشت: معتقدم در حال حاضر مهم ترین وظیفه ام، رسیدگی به امور بازنشستگان عزیز به منظور ارتقای کیفیت زندگی آنان است. بنابراین، رویه ام این نبوده و نیست که به حاشیه ها بپردازم و می دانم که بیشترین آسیب حاشیه پردازی ها به بازنشستگان ارجمند می رسد. با این حال، از آن جا که تحریف مصاحبه دیروزم با خبر بیست و سی در شبکه دو سیما با واکنش هایی همراه بود و شماری از بازنشستگان عزیز در همین صفحه نظراتی را مطرح کردند، لازم می دانم که به احترام این عزیزان، توضیحاتی را ارائه کنم.
وی افزود: بنده در پاسخ به پرسش خبرنگار صدا و سیما که پرسید آیا شما خودتان می توانید با حقوق بازنشستگان زندگی کنید، گفتم: «سطح زندگی خیلی متفاوت است. نمی شود اینطوری به مسائل اقتصادی پاسخ داد؛ چون تنظیماتی که هر فردی در زندگی اش می کند، متفاوت است. به نظرم اینطوری باید جواب داد که ما باید تلاش کنیم سطح حقوق [بازنشستگان] را حتما افزایش دهیم.»
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در توضیح منظور خود از بیان این جمله گفت: «مقصودم این بود که هر کدام از بازنشستگان، شرایط خاص خود را دارند و حقوق شان بسته به این شرایط قابل ارزیابی است. ممکن است دو بازنشسته به مقدار مساوی حقوق بگیرند، اما اولی فقط یک فرزند داشته باشد و دومی چهار فرزند؛ یکی صاحبخانه باشد و دیگری مستأجر. با وجود این، در همان مصاحبه، حداقل دو بار تصریح کردم که حقوق بازنشستگان حتما باید افزایش پیدا کند و تأکید کردم که همه ارکان دولت دغدغه افزایش حقوق بازنشستگان را دارند.
افتخاری یادآور شد: متأسفانه یک منبع خبری گفته مرا دستکاری کرد و با افزودن چند کلمه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری