به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: پس از شش سال التماس های اریک گارنر که عاجزانه می گفت نمی توانم نفس بکشم، این بار یک سیاه پوست دیگر به دلیل بازداشت غیرانسانی و ظالمانه فوت کرد. به نظر می رسد خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه پوستان هیچ حد و مرزی نمی شناسد و همانند همیشه پاسخ به درخواست ها برای اجرای عدالت، استفاده بیشتر از زور است.
یک افسر سفیدپوست در آمریکا روز دوشنبه یک مرد سیاهپوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رسانده است. این مرد سیاهپوست حدودا 40 ساله غروب دوشنبه به وقت محلی با رفتار خشن پلیس روبرو شد به طوری که ماموران پلیس به او دستبند زدند و وی را با صورت روی زمین خواباندند. پلیس مدعی شده که این مرد سیاهپوست متهم به جعل اسناد بوده است.
بر اساس ادعای پلیس، این مرد سیاهپوست که مشکلات پزشکی داشته است پس از انتقال به یک بیمارستان جان خود را از دست داده است. فیلم های منتشر شده از سوی عابران نشان می دهد که این مرد سیاهپوست با فشار زانوی یک افسر پلیس میناپولیس روبرو شده و مرتبا فریاد می زند: نمی توانم نفس بکشم.
ساعاتی پس از اعلام اخراج 4 مامور پلیس مینیاپولیس، هزاران نفر از معترضان در اطراف محل این حادثه به خیابان ها ریختند و تظاهرات مسالمت آمیزی را علیه رفتار خشونت آمیز پلیس با سیاهپوستان برگزار کردند. بسیاری از شرکت کنندگان در این تظاهرات صورت خود را با ماسک پوشانده بودند تا مانع از شیوع ویروس کرونا شوند.
ولی این تظاهرات با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد و پلیس ضد شورش میناپولیس با گاز اشک آور به جمعیت معترض حمله ور شد. معترضان نیز با پرتاب بطری های شیشه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری