سریع ترین خودروی دنیا سال آینده رکورد می زند؟

آفتاب نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
تیم توسعه دهنده خودروی مافوق صوت "بلادهوند"(Bloodhound) که قرار است سریع ترین خودروی ساخته شده در دنیا باشد اعلام کرد اواخر سال آینده سرعت حرکت باورنکردنی این خودرو را به آزمایش خواهد گذاشت و به دنبال شکستن رکورد سریع ترین وسیله نقلیه زمینی است.

آفتاب نیوز :
به نقل از گیزمگ، پروژه ساخت خودروی مافوق صوت "بلادهوند"(Bloodhound) در ماه دسامبر سال گذشته دچار ورشکستگی شد و اعلام شد که توسعه آن متوقف خواهد شد. اما کمی بعد از پشتیبانی مالی برخوردار شد تا بار دیگر به اهداف خود در ثبت رکورد سریع ترین وسیله نقلیه روی زمین بپردازد.
این خودرو برای اولین بار از زمان بازتولید، در ماه اکتبر به نمایش در خواهد آمد و تیم سازنده اعلام کرد که قصد دارد آزمایش سرعت آن را اواخر سال ۲۰۲۰ در صحرای آفریقای جنوبی انجام دهد.
این خودرو برای ثبت رکورد سریع ترین وسیله نقلیه زمینی با سرعت بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر در ساعت ساخته می شود.
پروژه ساخت خودروی مافوق صوت "بلادهوند"(Bloodhound) در ماه دسامبر سال گذشته دچار ورشکستگی شد و یک کارآفرین به نام "یان وارهورست"(Ian Warhurst) آن را خریداری کرد و پس از تغییر نام خودرو از SSC به LSR(رکورد سرعت زمینی)، عملیات توسعه آن در ماه مارس به یک مرکز تحقیقاتی جدید منتقل شد.
در این مرکز تحقیقاتی کمک فنرها و بدنه ارتقا یافت و حسگرهای فشار، بار، سیستم ایمنی آتش نشانی و سیستم ترمز چتری جدید نیز اضافه شد.
این خودرو در تست سرعت اولیه خود در اکتبر ۲۰۱۷ در فرودگاه کورن وال نیوکوی به سرعت ۳۳۷ کیلومتر در ساعت رسیده است.
توسعه دهندگان در آزمایشی که ماه اکتبر در آفریقای جنوبی انجام می شود به دنبال رسیدن به سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت خواهند بود. این سرعت به عنوان نقطه عطفی کلیدی و یک تمرین کامل برای شکستن رکورد مدنظر است و طی آن از صدها حسگر جاسازی شده در خودرو استفاده می کنند تا بدانند خودرو در سرعت بسیار بالا چگونه رفتار می کند.
"یان وارهورست" می گوید: من هیجان زده هستم که ...

سرخط اخبار