عامل ترور برادر رهبر انصارالله کشته شد

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰:۳۱
وزارت کشور یمن (دولت نجات ملی) اعلام کرد که عامل ترور برادر رهبر انصارالله این کشور با سازمان اطلاعات عربستان سعودی در ارتباط بود.

به گزارش مشرق ، وزارت کشور یمن (دولت نجات ملی) اعلام کرد که «محمد علی قاید ضاوی»، عامل اصلی عملیات ترور شهید «ابراهیم الحوثی»، برادر رهبر انصارالله یمن را طی عملیاتی اطلاعاتی شناسایی کرده و او را از پای درآورده است.
در بیانیه وزارت کشور یمن آمده است که ضاوی ۵۴ ساله عامل شهادت ابراهیم حوثی به همراه محافظش «محمد العیانی» بوده است.
بیشتر بخوانید:
شبکه المسیره شامگاه چهارشنبه (۲۰ شهریور) به نقل از وزارت کشور یمن خبر داد که این وزارتخانه در یک عملیات «امنیتی و اطلاعاتی منحصر به فرد» ساعت ۷:۲۴ عصر دیروز سه شنبه در شهر مأرب موفق شده است عامل ترور شهید حوثی را از پای درآورد.
وزارت کشور یمن می گوید تحقیقات و اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که عامل ترور با استخبارات عربستان سعودی (وزارت اطلاعات) در ارتباط بوده و این کشور عامل اصلی ترور برادر رهبر انصارالله یمن و محافظ او است.
وزارت کشور یمن تأکید کرده است که عملیات دیروز نشان می دهد که نیروهای این وزارتخانه می توانند به عمق مناطق تحت اشغالی نفوذ کرده و جنایتکاران را به سزای اعمال خود برسانند. این وزارتخانه همچنین قول داده به زودی سرنوشت بقیه عاملان «جنایت ترور» شهید ابراهیم الحوثی و کسانی را در این ترور دست داشتند، برملا کند.
وزارت کشور یمن در بیانیه امشب خود انجام عملیات مشابه هشدار داده و تأکید کرده است که نیروهای تحت امر آن می توانند در هر جایی از یمن که باشد، اخلالگران و برهم زنندگان امنیت را پیدا کرده و آن ها را مجازات کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار