سنندج - ایرنا - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین آمار اعلامی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان های سنندج و قروه همچنان در جمع ۶۴ شهر با وضعیت قرمز کشور قرار دارند.

دکتر ابراهیم قادری شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مناطق زرد با خطر شیوع متوسط، نارنجی پرخطر و قرمز خیلی پر خطر به شمار می آیند.
وی افزود: مناطقی در وضعیت قرمز قرار می گیرند که در ۲ هفته اخیر متوسط بستری روزانه افراد مبتلا به ویروس کرونا در آنها به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بیشتر از سه نفر باشد.
قادری اضافه کرد: در شهرهایی که تغییر وضعیت داده و اینک در شرایط نارنجی هستند از شنبه محدودیت های کرونایی با توجه به وضعیت جدیدشان اجرا و اعمال خواهد شد.
وی یادآور شد: در شهرهای نارنجی گروه های شغلی ۳ و ۴ ممنوعیت فعالیت دارند و مراکز تجمعی و مشاغل شامل پاساژهای سرپوشیده، تالارهای پذیرایی و برخی اماکن فرهنگی و مذهبی تعطیل هستند و بقیه مشاغل باز خواهند بود همچنین حداکثر یک دوم کارکنان در محل کار حاضر خواهند شد.
قادری تاکید کرد: مردم باید همچنان از ترددهای غیرضروری، تجمع در اماکن عمومی، دورهمی و مهمانی و حضور در مراسم عروسی و ختم به صورت جدی خودداری کنند در غیر این صورت وضعیت دوباره قرمز شده و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید۱۹ در استان افزایش پیدا می کند.
وی گفت: در صورتی که مردم همانند قبل از اعمال محدودیت ها نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی بی توجه باشند، موج شدید دیگری از کرونا یک و نیم تا ۲ ماه آینده استان را در بر می گیرد.
قادری بر ضرورت و نحوه خود اظهاری از طریق ارتباط با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و سامانه اینترنتی www.salamat.gov.ir تاکید کرد و افزود: مهمترین علت افزایش شمار مبتلایان در استان، تشدید گردش ویروس کرونا و سرایت آن به درون خانواده ها بود که باید برای جلوگیری از افزایش آن همه مردم با رعایت پروتکل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار